بازدید شبانه استاندار آذربایجان‌غربی‌ از مناطق زلزله‌زده خوی/دولت کنار مردم است

بازدید شبانه استاندار آذربایجان‌غربی‌ از مناطق زلزله‌زده خوی/دولت کنار مردم است
استاندار آذربایجان غربی همزمان با آغاز عملیات آواربرداری از مناطق زلزله زده خوی، از منازل آسیب دیده در شهر فیرورق و سه روستا در این بخش بازدید و پای درد دل اهالی نشست و تاکید کرد: دولت تا ساخت آخرین خانه در کنار مردم است.

به گزارش روابط عومی فرمانداری ویژه شهرستان خوی به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمدصادق معتمدیان سه‌شنبه شب در بازدیدی که تا حدود نیمه شب به طول انجامید، علاوه بر شهر فیرورق در سه روستای میری‌کندی، باغ رجب و بدلان نیز حضور یافت تا نشان دهد مدیر جهادی و میدانی دولت مردمی سیزدهم برای رسیدگی به امور مردم زلزله زده، در اتاق دربسته تصمیم نمی‌گیرد.

وی در این بازدیدها با اشاره به اینکه با همه توان برای رفع مشکلات زلزله زدگان تلاش می‌کنیم، گفت: سعی شده که با ارزیابی‌های واقعی، همه خانه‌های آسیب دیده در گزارش مربوط به زلزله ثبت و زمینه کمک به زلزله‌زدگان فراهم شود.

معتمدیان با شنیدن کامل برخی گلایه‌ها و انتقادهای زلزله زدگان مبنی بر نقص‌ در ارزیابی‌های صورت‌ گرفته، دستور داد ارزیابی‌های مجدد در برخی موارد برای جلب رضایت مردم صورت گیرد.

استاندار آذربایجان‌غربی‌ تاکید کرد: ما همه تلاش خود را به کار می‌گیریم تا دغدغه‌ای در بین مردم و خانواده‌های آسیب دیده وجود نداشته باشد.

معتمدیان افزود: سعی خواهیم کرد نظیر مناطق زلزله زده بخش مرکزی خوی، منازلی مقاوم در سریع ترین زمان ممکن ساخته و در اختیار خانواده‌های آسیب دیده قرار دهیم.

در این بازدید، مردم این مناطق دغدغه‌ها و نیازهای خود را بی واسطه و رو در رو با استاندار آذربایجان غربی در میان گذاشتند و معتمدیان هم با صحه صدر به حرف مردم گوش کرد و برای حل آنها قول مساعد داد.

زمین لرزه‌ای به بزرگی 5.4 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) چهارشنبه هفته گذشته منطقه فیرورق خوی را لرزاند که بر اثر آن، نزدیک به چهار هزار واحد آسیب کلی یا جزیی دیدند، این زمین لرزه خسارت جانی نداشت ولی حدود 200 نفر مصدوم شدند که اکثر آنها به صورت سراپایی تحت درمان قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، معتمدیان استاندار آذربایجان غربی برای چهارمین بار پس از وقوع زلزله در خوی به این شهرستان سفر کرد تا از نزدیک بر روند خدمات رسانی و امدادرسانی به مردم زلزله‌زده نظارت کرده و دستورهای لازم را برای رسیدگی ه وضعیت آنان و تسریع در انجام کارهای عمرانی صادر کند.

با دستور استاندار آذربایجان‌غربی فقط 6 روز پس از زلزله 5.4 ریشتری بخش فیرورق خوی، عملیات آواربرداری در مناطق زلزله زده آغاز شده است.