آئین رونمایی از پوستر و پایگاه اطلاع رسانی جشنواره ملی و همایش بین المللی شمس و مولانا با حضور فرماندارشهرستان خوی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، با حضور فرماندارشهرستان خوی از پوستر و پایگاه اطلاع رسانی جشنواره ملی و همایش بین المللی شمس و مولانا رونمایی شد. 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در این آئین با اشاره به فراگیر شدن عرفان و اندیشه شمس تبریزی در شهرستان خوی اظهار داشت: اکنون نام شمس تبریزی در فرهنگ مردم شهرستان همه گیرشده و عنوانی اجتماعی یافته است.

سیدمحمد عابدی در ادامه از برگزاری همایش بین المللی شمس و مولانا در سال آینده خبر داد و افزود: پنجمین همایش بین المللی شمس و مولانا طی روزهای هفتم و هشتم مهرماه 1398 با حضور اساتید و مهمانان، شمس پژوهان و مولاناشناسان خارجی و داخلی برگزار می شود.

وی به برگزاری زودهنگام دومین جشنواره شمس تبریزی به دلیل تقارن با ایام محرم اشاره کرد و افزود: جشنواره آیین ها و نماها از 22 تا 28 مردادماه در سه محور موسیقی، شعر و نماها برگزار می شود وجهت گیری این جشنواره تمرکز بر روی تولید هنری فاخر با موضوع شمس است و به برترین آثار رسیده در حوزه های شعر و موسیقی و تایپوگرافی جوایز ویژه ای تعلق می گیرد.

فرماندار شهرستان خوی با اشاره به اختصاص اعتبار ویژه به ساخت بارگاه شمس در سفر اخیر رییس جمهوری به آذربایجان غربی اظهار داشت: با این اعتبار ویژه اقدامات بسیار خوبی در راستای توسعه این نماد انجام خواهد شد.