فرماندارشهرستان خوی از آمادگی کامل تمام دستگاه های اجرایی در مقابله با هرگونه بلایای طبیعی از جمله سیل خبر داد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خوی، اولین جلسه ستاد مدیریت بحران با حضور فرماندار شهرستان خوی و اعضای این ستاد برگزار شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در این جلسه ضمن تبریک سال نو و تسلیت به خانواده جانباختگان حادثه سیل در شمال کشور و شیراز، از آمادگی کامل تمام دستگاه های اجرایی در مقابله با هرگونه بلایای طبیعی از جمله سیل خبر داد و افزود: تمام دستگاه های اجرایی شهرستان خوی با همه امکانات خود در آماده باش کامل به سر می برند و آماده مقابله با هرگونه بلایای طبیعی از جمله سیل می باشند.

سیدمحمد عابدی در ادامه با اشاره به راه کارهای مقابله با وقوع سیل اظهار داشت: رعایت حریم و بستر، لایروبی به موقع رودخانه ها از جمله راه کارهای مقابله قبل از وقوع سیل می باشند.

فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان خوی آگاه سازی، آموزش و فرهنگ سازی مردم در مواقع بحران را ضروری دانست و افزود: مردم به اطلاعیه، هشدار و اخطاریه های سازمان هواشناسی توجه نمایند و برنامه های زندگی خود را از جمله مسافرت ها بر اساس آن تنظیم نمایند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی به جمع آوری کمک های مردمی اشاره کرد و افزود: جمع آوری هرگونه کمک به مردم سیل زده فقط از طریق کمیته امداد و هلال احمر می باشد و از طریق دیگر سازمان ها و اشخاص ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.