نشست بررسی مشکلات بخش طیور با حضور فرماندار شهرستان خوی و نماینده مردم در مجلس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، با حضور حسین عباسی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی، نماینده مردم در مجلس، مدیرکل دامپزشکی استان و نمایندگان و فعالین صنف مرغداری مسائل و مشکلات بخش طیور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه نمایندگان و فعالین صنف مرغداری به بیان نکته نظرات خود پرداختند.

در ادامه این جلسه حسین عباسی فرماندار شهرستان خوی به وضعیت صنایع دام و طیور اشاره کرد و افزود: تحریم شدید اقتصادی و کاهش منابع ارزی در واردات نهاده‌های دامی که ماده اولیه صنایع دام و طیور هستند، اختلالاتی ایجاد کرده است و دولت تلاش میکند با تخصیص ارز برای واردات نهاده های دامی این مشکل را حل نماید.

وی در ادامه بر نظارت بر فرایند تامین و مصرف نهاده های دامی تاکید نمود و افزود: سامانه بازارگاه محصولات و نهاده های کشاورزی برای سهولت و نظارت در انجام تبادلات نهاده های کشاورزی راه اندازی شده است تا بر توزیع نهاده‏ های کشاورزی و قیمت گذاری نظارت و با پایش تمام خدمات ارائه شده از مرحله تأمین، حمل و نقل تا مصرف نهاده‏ ها از واسطه گری، جو، ذرت و کنجاله سویا جلوگیری نماید.

بررسی ایجاد صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در شهرستان، بررسی امکان وارادت نهاده های دامی توسط بخش خصوصی و اتحادیه مرغ داران خوی از کشور ترکیه، تخصیص به موقع سهمیه نهاد های دامی و تهیه واکسن طیور از دیگر موضوعات مورد بررسی در این جلسه بود.