برگزاری جلسه های ستاد کرونا، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شهرستان خوی

 با حضور سردار رحیمی معاون امور استان ها سازمان پدافند غیر عامل و رییس کارگروه قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونای کشور جلسه ستاد کرونا، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شهرستان خوی برگزار شد.
سردار رسول رحیمی معاون امور استانهای سازمان پدافند غیرعامل کشور:
سویه  جدید کرونا بسیارخطرناک است و اجرای پروتکل های بهداشتی بایدجدی گرفته شود
سردار رحیمی، در نشستی با فرماندار و مسوولان شهرستان خوی بر لزوم رعایت الزامات پدافند غیر عامل و زیستی  و رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرهای مرزی و بخصوص شهرستان خوی تاکید کرد.
سردار رسول رحیمی معاون امور استانهای سازمان پدافند غیرعامل کشور و رئیس کارگروه بازرسی و نظارت قرارگاه عملیاتی ستاد ملی کرونا در نشستی با فرماندار و مسوولان شهرستان خوی و بازدید از پایانه مرزی رازی به بررسی اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی و پیشگیری از شیوع سویه جدید ویروس کرونا در شهرهای مرزی و بخصوص در شهرستان خوی پرداخت. 
وی گفت: با توجه به حجم زیاد ورودو خروج مسافران خارجی از مرز رازی ، و شیوع سویه جدیدویروس کرونا باید دستورالعمل های پدافند غیر عامل و رعایت پروتکل های بهداشتی و واکسیناسیون بصورت دقیق اجرایی شود تا از بروز حوادث پیشگیری شود.
سردار رحیمی افزود: سویه جدید این بیماری بسیار خطرناک است ونبایدساده انگاری  گردد به همین خاطر آگاه سازی مردم برای رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار ضروری است.
رئیس کار گروه بازرسی و نظارت قرارگاه عملیاتی ستاد ملی کرونا همچنین تاکیدکرد: مرز رازی خوی به خاطر ترددمسافران خارجی می تواند دروازه ورود سویه جدید از کشورهای اروپایی به داخل کشور شود بنابراین ضمن کنترل شدید بهداشتی از همه ظرفیت ها و تربیون ها باید برای آگاه سازی مردم استفاده کرد و از همه ظرفیت های دستگاههای دولتی و نهادها و ادارات برای پیشگیری از ابتلای مردم بهره برد. 
فرماندار خوی  نیز در این نشست با بیان اینکه بیش از 86 درصد از مردم بالای سن 12 این شهرستان دز اول و 74 درصد دوز دوم را دریافت کرده اند و از زحمات شورای هماهنگی و  کادردرمان وواکسیناسیون و تمام ادارات ونهادها که درامر پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا و واکسیناسیون مردم بودند تشکر و قدردانی کرد و گفت:  در این راستا باید از کادر پزشکی و پرستاری، سپاه و بسیج و تمام دستگاههای اداری شهرستان و همچنین از همکاری مردمتشکر کنم که کاهش ابتلایان و مرگ و میر ها نشان می دهد در شهرستان اقدامات جدی انجام گرفته و نتیجه بخش بوده است. 
حسین عباسی با اشاره به عبورو مرور های قانونی مرزی و تردد اتباع خارجی غیر قانونی در مرز رازی گفت: برای پیگیری از سویه جدید بیماری کرونا باید همه دست بدست هم بدهیم و کنترل های بهداشتی درمرز رازی را افزایش دهیم و همچنین مردم را از خطرات این بیماری آگاه سازیم.