برگزاری جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان خوی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، جلسه شورای پدافند غیرعامل به ریاست حسین عباسی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی و با حضور اعضای این شورا برگزار شد.

حسین عباسی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در این جلسه ضمن تسلیت اربعین حسینی تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل شهرستان را ضروری عنوان کرد و افزود: هدف از تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل انجام مطالعات پژوهشی از منظر پدافند غیرعامل برای شناخت صحیح ظرفیت ها، توانمندی ها، نقاط قوت و ضعف، تهدیدات و آسیب پذیری ها و مراکز ثقل شهرستان و ارائه راهکارها و برنامه ریزی های کلی و اجرایی مصون سازی جهت مقابله با تهدیدات دشمن می باشد.


 وی در ادامه با اشاره به رعایت اصول پدافند غیرعامل در ساخت و سازها و شهرسازی اظهار داشت: در برنامه ریزی و طراحی شهرها باید علاوه بر تعیین کاربری ها و فضاهای مورد نیاز شهر، با سازماندهی فضاهای مناسب و ارتباطات عملکردی و ساختاری ویژه، اقدامات از پیش اندیشیده ای برای حفظ جان مردم در مقابل تهدیدها صورت داده و امکان تداوم بی وقفه فعالیت های ضروری و کاهش آسیب پذیری شهر فراهم شود.

همچنین در این جلسه مقرر گردید نهادها و ادارات تمهیدات و آسیب ها در در حوزه پدافند غیر عامل را جمع بندی و به این شورا ارائه نمایند.