برگزاری جلسه ستاد پیشگیری از کرونا ویروس شهرستان خوی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس شهرستان خوی به ریاست معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی و با حضور  اعضای این ستاد برگزار شد.

سید محمد عابدی فرماندار و رئیس ستاد پیشگیری از کرونا ویروس شهرستان خوی از تشکیل کارگروه مشارکت های مردمی در پیشگیری کنترل و مقابله با بیماری کرونا خبر داد و افزود: آموزش و آگاه سازی ویژه شهروندان، حمایت و کمک به اقشار ضعیف در زمینه بهداشتی و معیشتی و توسعه بهداشت فردی و نظارت بر بهداشت محیط از جمله محورهای مهم کارگروه مشارکت های مردمی در پیشگیری کنترل و مقابله با بیماری کرونا می باشد.

سید محمد عابدی ضمن تکذیب شایعه تعطیلی پمپ بنزین ها اظهار داشت: مراکز عرضه مواد غذایی و بهداشتی و پمپ بنزین ها در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

فرماندار شهرستان خوی در ادامه از تعطیلی کلیه مراکز آموزشی دولتی و خصوصی، بوستانها، ورزشگاه ها، واحدهای صنفی غیر ضروری، تجمعات و مراسمات جشن و عزا تا اطلاع ثانوی برای پیشگیری از شیوع کرونا در این شهرستان خبر داد و افزود: با خاطیان مطابق قانون برخورد میشود.

وی به پیش رو بودن روز طبیعت اشاره کرد و افزود: در روز سیزده فروردین مطابق دستورالعمل مقابله با کرونا برای پیشگیری از کرونا محدودیت های ویژه ای برای جلوگیری از حضور مردم وخانواده ها در دامن طبیعت لحاظ میشود.

فرماندار شهرستان خوی در ادامه به کنترل مبادی ورودی و خروجی این شهرستان اشاره کرد و افزود: در اجرای تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا خروج همشهریان محترم به خارج از شهرستان ممنوع بوده و از ورود سایر هموطنان  جلوگیری بعمل خواهد آمد.

وی تصریح کرد: افراد ساکن هر شهر اجازه ورود دارند؛ افراد با کارت ملی، پلاک خودرو و بیمه نامه شناسائی میشوند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی همچنین از مردم خواست با توجه صعودی بودن سیر شیوع کرونا در این شهرستان ضمن عمل به دستورالعمل های مقابله با این بیماری با ماندن در خانه به شکست زنجیره این ویروس کمک کنند.