سخنرانی فرماندار شهرستان خوی پیش از خطبه های نماز جمعه بمناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خوی، سید محمد عابدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی پیش از خطبه های نماز جمعه بمناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در مصلی سخنرانی نمود.

فرماندارشهرستان خوی ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) به همجواری کشور ایران با کشورهای افغانستان و پاکستان اشاره کرد و افزود: همجواری با این کشورها و از سوی دیگر نقش وسیع تهاجم فرهنگی و اجتماعی از سوی دشمنان نظام از طریق نفوذ و هجوم نرم سبب گردیده است اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان ها جایگاه ویژه ای را در عرصه آسیب های اجتماعی در سطح کشور به خود اختصاص دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه در راه مبارزه با مواد مخدر هزاران شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی شده است به تحمیل خسارت ها و پیامدهای ناشی از مصرف مواد مخدر در ابعاد مختلف به کشور اشاره نموده و افزود: خسارتهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و سیاسی از جمله خسارت ها و پیامدهای ناشی از مصرف مواد مخدر در کشور می باشد.

فرماندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خوی علمی کردن مبارزه با مواد مخدر را ضروری دانست و افزود: انجام پژوهش و تحقیقات لازم در خصوص وضعیت شیوع مصرف مواد مخدر و اعتیاد، شناسایی عوامل موثر در اعتیاد، ارزیابی اقدامات صورت پذیرفته در امر مبارزه و بهره گیری از ظرفیت پایان نامه های دانشجویی کارشناسی ارشد و دکترا از موثرترین عوامل در مبارزه مواد مخدر می باشد.

وی در ادامه بر سر لوحه قرار دادن قوانین و همچنین سیاست های کلی ابلاغی رهبر معظم انقلاب در خصوص مبارزه با مواد مخدر برای مسئولان تاکید نمود