اجرای پایلوت طرح بوم گردی آذربایجان غربی در شهرستان خوی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی دکتر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در جریان سفر به شهرستان خوی، امروز 11 فروردین در مراسم انعقاد تفاهم نامه بین بنیاد مسکن و میراث فرهنگی برای ساخت واحدهای بوم گردی در روستاهای خوی، با بیان اینکه طرح توانمندی روستاها با قدرت تمام پیگیری می شود، تصریح کرد : این طرح بصورت پایلوت برای اولین بار در شهرستان خوی اجرا می شود و امیدوارم مسئولین استانی علی الخصوص استاندار پیگیر اجرایی شدن طرح برای تمام شهرستان های استان باشد.
وی توانمندسازی روستاها ،اشتغالزایی ،ترویج گردشگری و جلوگیری از مهاجرت به شهرها را از اهداف مهم این تفاهم نامه مهم عنوان کرد .

 جباری مدیرکل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی نیز در این مراسم اظهار کرد : این تفاهم نامه در 10 بند به امضای رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ،نماینده مردم خوی ،مدیر کل میراث فرهنگی و مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی رسید،گفت: با اجرای این طرح شاهد تحول در بخش گردشگری روستایی شهرستان خوی خواهیم بود.
جباری افزود : طرح احداث بوم گردی روستایی در بعنوان پایلوت در شهرستان خوی  برای اولین بار اجرایی می شود و امیداوارم این بصورت فراگیر در سطح استان نیز اجرایی شود .