در ستاد مدیریت و مقابله با کرونا؛

در ستاد مدیریت و مقابله با کرونا؛

استاندار آذربایجان غربی: تعامل مردم و مسئولین منجر به کاهش شیوع کرونا در دو هفته اخیر شده است/ تداوم روند کاهشی بیماری کرونا در گرو رعایت دستورالعمل های بهداشتی است/ فرمانداران جلسات ستاد شهرستانی مدیریت کرونا را به صورت هفتگی برگزار کنند/ مراسم ماه محرم طبق دستورالعمل های ابلاغی برگزار می شود/ متولیان امر مقدمات برگزاری کنکور طبق دستورالعمل های بهداشتی را فراهم کنند/ اتحادیه ها بر نحوه رعایت شیوه نامه های بهداشتی در صنوف نظارت جدی داشته باشند

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه طبق گزارش های دانشگاه علوم پزشکی شیوع کرونا از دو هفته قبل روند کاهشی در استان داشته است، این وضعیت امیدوار کننده را نتیجه تعامل مردم و مسئولین در رعایت دستورالعمل های بهداشتی و اجرای فاصله گذاری اجتماعی دانست.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری عصر روز چهارشنبه در پنجاه و نهمین جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا، تداوم روند کاهشی شیوع کرونا در استان را منوط به رعایت جدی دستور العمل ها دانست و افزود: اگر شیوه نامه ها و فاصله گذاری اجتماعی به درستی اجرا نشود بار دیگر مجبوریم محدودیت های کرونایی را حتی به صورت شدیدتر اجرا کنیم.

وی ادامه داد: در مرداد ماه تا به امروز دستور العمل های بهداشتی به میزان ۷۵ درصد در استان رعایت شده است.

شهریاری با انتقاد از برخی فرمانداران که نسبت به برگزاری جلسات شهرستانی مدیریت کرونا اهتمام لازم را ندارند گفت: فرمانداران موظف هستند هر هفته جلسات مدیریت بیماری کرونا را برگزار و نسبت به حل مشکلات اقدام نمایند.

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم تصریح کرد: مراسمات این ماه طبق دستورالعمل های ابلاغی با همکاری مردم و متولیان امر برگزار می شود.

شهریاری به برگزاری کنکور نیز اشاره کرد و از مسئولین امر خواست تا نسبت به اجرای دقیق بسترهای لازم برای برگزاری این رویداد مهم اقدام نمایند.

وی گفت: از اتحادیه های صنفی انتظار می رود طبق ماههای گذشته بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در صنوف نظارت جدی داشته باشند.