برگزاری جلسه ستاد هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان خوی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی،  جلسه ستاد هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با حضور فرماندار شهرستان خوی و اعضای این ستاد  برگزار شد.

حسین عباسی در این جلسه با اشاره به وقوع زمین لرزه در بخش قطور اظهار داشت: ضروری است روند بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده با توجه به شروع فصل سرما تسریع یابد.

وی در ادامه بر آمادگی دستگاه های اجرایی با توجه به فرا رسیدن فصل پاییز و زمستان تاکید نمود و افزود: در این ایام وقوع حوادث طبیعی فصلی ناشی از بارندگی‌های باران، برف و کولاک در مناطق کوهستانی و همچنین تغییرات نا به هنگام جوی افزایش می یابد و ضروری است دستگاه های اجرایی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران به وظایف خود از جمله  لایروبی، آماده سازی ماشین آلات و تجهیزات لازم، لزوم شناسایی نقاط و معابر حادثه خیز عمل نمایند.

فرماندار و رئیس ستاد هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان خوی به موج سوم کرونا اشاره کرد و افزود: متاسفانه در روزهای اخیر آمار تعداد مبتلایان و بستری ها افزایش یافته است و اگر شرایط به همین منوال ادامه پیدا کند پیشنهاد اعمال محدودیت ها به ستاد  پیشگیری از کرونا استان ارائه خواهد شد.

 وی تصریح نمود: ضروری است نهادهای مرتبط برای جلوگیری از قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا، بر رعایت پروتکل های بهداشتی در بخش های مختلف جامعه از جمله ادارات، بانک ها و صنوف نظارت و با متخلفان برخورد جدی نمایند.

وی در ادامه بر نظارت جدی بر اجرای پروتکل های بهداشتی در مدارس تاکید نمود و افزود: مدارسی که شیوه نامه های  بهداشتی را اجرا نکنند تعطیل می شوند.
‌‌