فرماندار خوی:

135 مصدوم زلزله در بیمارستان بستری شدند

135 مصدوم زلزله در بیمارستان بستری شدند
فرماندار ویژه شهرستان خوی با اشاره به تدارک همه مقدمات برای خدمت رسانی به زلزله زدگان گفت: در حال حاضر، 135 مصدوم این حادثه در بیمارستان شهر بستری شده و خدمات لازم درمانی دریافت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خوی؛ ذبیح الله کاظمی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به آمادگی خوب اعضای شورای مدیریت بحران شهرستان خوی، همه خدمات از دقایق نخست زمین لرزه به زلزله زدگان ارائه شده و مشکلی در این خصوص نداریم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در این حادثه فوتی نداشتیم و بخش زیادی از مصدومان هم به صورت سرپایی مداوا شدند.

کاظمی در خصوص تمهیدات لازم برای اسکان اضطراری تجمیعی و انفرادی زلزله زدگان یادآور شد: اقدام مناسب صورت گرفته و اماکنی برای این منظور پیش بینی شده و در این خصوص مشکلی وجود ندارد.

فرماندار خوی با اشاره به اینکه 12 روستای این شهرستان خسارت بیشتری از این زلزله دیده‌اند، ادامه داد: اکیپ‌های ارزیابی در حال بررسی وضعیت منطقه هستند و برآورد لازم در سریعترین زمان ممکن ارائه خواهد شد.

به گزارش ایرنا و به نقل از مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زلزله ای به بزرگی 5.4 ریشتر ساعت 3:51 دقیقه بامداد امروز / چهارشنبه / 13 مهرماه در عمق 10 کیلومتری زمین در خوی رخ داد.

طبق گزارش این مرکز، کانون این زمین لرزه هفت کیلومتری خوی، 29 کیلومتری ایواوغلی و 37 کیلومتری تسوج در آذربایجان شرقی بوده است.

در این زمین لرزه 50 واحد مسکونی روستایی به طور کامل تخریب شده و به حدود 450 واحد هم بین 20 تا 50 درصد خسارت وارد شده است.