برگزاری جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان خوی

جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان خوی با حضور امام جمعه، فرماندار ویژه شهرستان خوی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اعضای این شورا برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین قاسمخانی امام جمعه خوی در این جلسه برضرورت پاسداشت آرمان های شهدا تاکید کرد و گفت : ما هرچه داریم از شهداست و امروز برای اقتدار ایران اسلامی باید مفام شهدا و اهداف آنها بار برنامه مختلف فرهنگی به نسل آینده ساز انقلاب اسلامی انتقال یابد.
فرماندار ویژه شهرستان خوی نیز با تاکید بر برگزاری منظم دیدار با خانواده های معزز شهدا با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در ایام شیوع ویروس کرونا گفت : دیدار با خانواده های شهدا موجب حفظ روحیه ایثار و شهادت در جامعه می گردد.
وی در ادامه افزود : برای صیانت از رشادتهای رزمندگان اسلام و ایجاد پیوند بین نسل جوان با آرمانهای شهدا ورزمندگان و نمایش آثار ارزشمند بیادگار مانده از شهدا مطالعات ایجاد باغ موزه دفاع مقدس در این شهرستان پاین یافته و مکان مناسب در 13 هکتار تامین شده است.
حسین عباسی در ادامه با بیان اینکه مزار شهدای منطقه دروازه ماکو در شان شهدای گرانقدر شهرستان خوی نیست، ساماندهی فوری این مزار شهدا را خواستار شد.
سردار علایی فرمانده سپاه خوی نیز در این جلسه برضرورت توسعه برنامه های فرهنگی با موضوع ترویج فرهنگی ایثار و شهادت و برگزاری یادوره های بزرگداشت شهدا تاکید کرد.