مدیر جهاد کشاورزی خوی:

خوی رتبه اول تولید عسل در کشور/ 12 هزار تن عسل تولید شد

خوی رتبه اول تولید عسل در کشور/ 12 هزار تن عسل تولید شد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوی با بیان اینکه این شهرستان رتبه اول تولید عسل در کشور را دارد، گفت: امسال 12 هزار تن عسل از زنبورستانهای خوی برداشت شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خوی؛ علی اصغر امینی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه شهرستان خوی با داشتن 450 هزار کندوی زنبور عسل قطب اول تولید محصول عسل در کشور است، اظهار کرد: امسال با وجود خشکسالی با تلاش زنبورداران شهرستان خوی 12 هزار تن عسل از زنبورستان های این شهرستان بر داشت شد.

وی با بیان اینکه در زنبورستان های این شهرستان 440 هزار کندوی مدرن و 10 هزار کندوی بومی وجود دارد، گفت: با توجه به تراکم مناسب گل و گیاه در طبیعت شهرستان خوی میزان برداشت عسل از هر کندوی این شهرستان نسبت به میانگین کشوری 2 برابر است.

امینی با بیان اینکه 50 درصد تولید عسل در آذربایجان غربی مربوط به زنبورستان های شهرستان خوی است افزود: سهم این شهرستان در تولید عسل در کشور بیش از 13 درصد است.

وی از توجه و نگاه نو زنبورداران این شهرستان به صنعت زنبورداری در سال‌های اخیر خبر داد و افزود: امسال علاوه بر تولید عسل زنبورداران این شهرستان 600 کیلو گرم ژل رویال ،25 تن گرده، 65 موم و 12 تن زهر زنبور عسل تولید و به بازار عرضه کردند.

امینی همچنین از فعال سازی ایستگاه ایستگاه تحقیقات زنبورعسل شمال غرب کشور در خوی با مشارکت بخش خصوصی برای تولید ملکه و تکمیل زنجیره تولید در صنعت زنبورداری خبر داد.