سفر سردار سلامی به مناطق زلزله زده خوی

سفر سردار سلامی به مناطق زلزله زده خوی
سفر مجدد سردار سلامی به مناطق زلزله زده خوی

به زگراش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خوی؛ سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کمتر از 20 روز از سفر قبلی خود به مناطق زلزله زده خوی بار دیگر امروز برای بررسی روند خدمات رسانی و آوار برداری در این مناطق وارد شهرستان خوی شد.

سردار سلامی در این سفر ضمن بررسی خدمات رسانی سپاه و بسیج در مناطق زلزله زده و روند آوار برداری از اردوگاه‌های اسکان اضطراری سپاه در مناطق شهری و روستایی بازدید می‌کند.

رهبردین معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در بازدید سردار سلامی از مناطق زلزله زده گفت: با عنایت به دستور وتاکیدات استاندار آذربایجان غربی در حال حاضر عملیات آوار برداری در 9 روستا و شهر فیرورق با بهره گیری از 110 دستگاه ماشین آلات سنگین در حال انجام است
 
وی افزود:اکیپ‌های تخریب و گروه‌های جهادی نیزدر راستای تسریع در عملیات آوار برداری در کنار ماشین آلات سنگین و فعالیت می‌کنند.
 
رهبردین تصریح کرد: با عنایت به مصوبات ستاد بازسازی به ریاست استاندار جهت صدور پروانه‌های ساختمانی رایگان همزمان با آوار برداری در روستا‌های تحت تاثیر زلزله در حال حاضر بالغ بر660 پرونده جهت تایید توسط دفتر روستایی استانداری به بنیاد مسکن تحویل داده شده است.
 
وی گفت: در برخی روستا‌ها نیز کار پی کنی و آرماتوربندی شروع شده است.
 
رهبردین اضافه کزد؛ عملیات آوار برداری 9 روستا با مشارکت سپاه شهدا، ارتش، بنیاد مسکن استان‌های آذربایجان غربی و اردبیل و دستگاه‌های اجرایی استان در شهر فیرورق با استفاده از ظرفیت شهرداری ارومیه، بنیاد مسکن آذربایجان شرقی و خیران و در شهر خوی با مشارکت شهرداری خوی و بنیاد مسکن استان زنجان در حال انجام است.

سردار اوصانلو فرمانده قرارگاه حمزه سید الشهدا (ع) ، سردار شهسواری فرمانده سپاه شهدا استان و یاسر رهبردین معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی و کاظمی فرماندار ویژه شهرستان خوی در این سفر سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را همراهی می کنند.