بازدید فرماندار ویژه شهرستان خوی، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای از سه راهی ایواوغلی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، حسین عباسی فرماندار ویژه شهرستان خوی، عادل نجف زاده  نماینده مردم در مجلس و شکری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و اعضای  شورای  تامین شهرستان جهت بررسی اجرای طرح  ساماندهی سه راهی ایواوغلی از آن بازدید نمودند.

اعتبار طرح ساماندهی سه راهی ایواغلی با تلاش ها و پیگیری های مقام عالی استان جناب آقای محمد مهدی شهریاری و نماینده مردم در مجلس و مسئولین مربوطه علی رغم شرایط نه چندان خوب اقتصادی کشور پس از دستور محمد باقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به میزان ۳۰ میلیارد تومان تخصیص یافته و عملیات اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد.

گفتنی است یکی از موانع ساماندهی این سه راهی ایجاد موانع ایست و بازرسی برای کنترل وسائل نقلیه عبوری بود که این مسئله با برگزاری جلسات متعدد و مستمر کاری با حضور فرماندار ویژه شهرستان خوی، نماینده مردم در‌ مجلس و اعضای شورای تامین حل و به سر انجام رسید و طرح نهایی آن توسط مشاور تهیه و تدوین شد.

شایان ذکر است ساماندهی سه راهی ایواوغلی و بهره برداری از طرح تعریض محور ایواوغلی- خوی- رازی که یکی از مهمترین مطالبات مردم شهرستان خوی میباشد موجب تسهیل عبور و مرور و انتخاب مرز رازی برای ورود و خروج به ترکیه بعنوان دروازه اروپا توسط گردشگران داخلی و خارجی خواهد شد و این امر آثار و نتایج اقتصادی خوبی برای شهرستان خوی و شمال استان و موجب رونق کسب و کار خواهد شد.

یادآور میشود سه راهی ایواغلی در ورودی مناطق آزاد جلفا، ماکو و شهرستان خوی قرار دارد و در کریدور بزرگراهی غرب کشور حد فاصل بازرگان به بندر امام خمینی واقع شده است.