برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان خوی با حضور معاون رئیس جمهور در امور مجلس

به گزارش خبرگزاری روابط عمومی فرمانداری خوی دکتر سید محمد حسینی در این جلسه شهرستان خوی را مرکز تشیع و زادگاه علمای بزرگی همچون آیت ا... خوی دانست و گفت : وجود مشاهیر زیاد و چهره های برجسته مذهبی و ادبی در خوی یک هویت است و این هویت باید زنده نگه داشته شود.
وی با شاره به نتایج مثبت سفرهای رئیس جمهور به استانهای مختلف افزود : سفرهای ریاست جمهوری در راستای حل مشکلات جامعه و استماع پیشنهادات و راهکارهای ارایه شده در مسائل مختلف است
وی افزود : شرایط کشور در یک شرایط سختی است و دولت با همراهی و عنایت مردم ودر حال گذر از این شرایط سخت است.
حسینی گفت : همگرایی مردم با دولت نشان از همگرایی و اعتماد مردم به دولت است.
وی پیگیری شخص رئیس جمهور از مشکلات جامعه را از شاخصه های دولت انقلابی دانست و تصریح کرد : تحولات خوبی در دولت شکل گرفته است و این راه ادامه خواهد داشت.
حسینی خاطر نشان کرد : شکل گیری پیوست عدالت در جامعه و تاثیر آن در جامعه فاصله طبقاتی را کاهش خواهد داد.
وی افزود : سند تحول دولت سیزدهم در 37 موضوع تحول شکرفی در کشور ایجاد خواهد کرد ، دولت برنامه کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت دارد و اقدامات براساس این برنامه ها صورت می گیرد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد : تکمیل بیمارستان آیت .. خویی ، ارتقای دانشکده علوم پزشکی خوی به دانشگاه مطابه به حق مردم است و در این دولت حتما تکمیل خواهند شد

کاظمی فرماندار خوی نیز در این جلسه گفت : تنش آبی بیش از 80 درصد روستاهای شهرستان خوی را تهدید میکند.
وی افزود: احداث سد الند برای آب شرب خوی خوب است اماعملیات اجرایی آن سالها طول میکشد. لذا پیگیری حقابه مردم خوی از سد آغچای از ضروریات است.

حجت الاسلام قام خانی امام جمعه خوی هم در این جلسه با تقدیر از تلاشهای دولت در کاهش مشکلات اقتصادی و کاهش فاصله طبقاتی بااشاره به برخی از مشکلات حوزه فرهنگی این شهرستان برضرورت کمک به صیانت و ساماندهی کتاب های خطی حوزه علمیه خوی و تخصیص اعتبار برای تکمیل ساختمان حوزه علمیه امام خمینی ره این شهرستان تاکید کرد.

عادل نجف زاده نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه با تشریح مشکلات شهرستان خوی در حوزه اب شرب و کشاورزی و راهها از بهره برداری از پایانه رازی در اینده ای با حضور مقامات ارشد ایرانی و ترکیه ای خبر داد و گفت : پایانه رازی باید هر چه سریعتر در ریل اقتصادی کشور قرار گیرد.

در این جلسه تعدادی از صاحبنظران ونخبگان در مورد مشکلات حوزه های خود مطالبی را بیان کردند.