در حاشیه کلنگ زنی محور خوی_ قطور_ رازی؛

وزیر راه و شهرسازی : ۸۰۰ کیلومتر راه در هفته دولت افتتاح می‌شود/ از مجموع ثبت نام کنندگان مسکن ملی ۲۰ هزار نفر افتتاح حساب کرده اند

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بطور میانگین هر هفته ۳۰ تا ۶۰ کیلومتر راه در سراسر کشور مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، گفت: ۸۰۰ کیلومتر راه در هفته دولت در نقاط مختلف کشورمان افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، محمد اسلامی عصر امروز در جریان سفر به استان و کلنگ زنی محور خوی_قطور_رازی در جمع خبرنگاران با اشاره به افتتاح بیش از ۳۷۴ کیلومتر راه در هفته دولت در آذربایجان غربی، اظهار داشت: این راه‌ها شامل بزرگ‌راه، راه اصلی و روستایی و بهسازی و روکش آسفالت‌ است.

وی گفت: عملیات اجرایی باند دوم جاده خوی به رازی آغاز شده و اهتمام ما به آن است تا سه سال آینده اتوبانی در شأن شخصیت مردم منطقه ایجاد شود.

اسلامی با بیان این که جاده ایواوغلی به بازرگان نیز تعریض می‌شود، افزود: اقداماتی در گذشته شروع شده بود اما به دلایلی عملیات اجرایی متوقف شده بود که خوشبختانه موانع مرتفع شده‌ و پروژه دوباره شروع بکار می کند.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص ایمن سازی محور سه راهی چایپاره نیز گفت: برای ایمن سازی این محور پرحادثه تقاطع غیر همسطح و تعریض چهار بانده مسیر در دست اجراست.

 اسلامی با اشاره به آخرین روند اجرایی اقدام ملی مسکن در سطح کشورمان، گفت: با ثبت نام گستر‌ده‌ای که انجام شد بیش از ۵۳۰ هزار نفر واجد شرایط هستند که تاکنون ۲۰ هزار نفر حساب افتتاح و پول واریز کرده‌اند.

وی یادآور شد: یکی از نکات مهم در تحلیل پایش این است که ۱۱۶ هزار نفر از کسانی که ثبت نام کرده‌اند از جامعه کارگری هستند.