برگزاری دهمین جلسه شورای مدیران حوزه فاوا در شهرستان خوی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، دهمین جلسه شورای مدیران حوزه فاوا با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیرکل پست و اعضای این شورا برگزار شد.
فرماندار شهرستان خوی در این جلسه با اشاره به ضرورتهای زندگی امروزی اظهار داشت: دسترسی به فناوری اطلاعات امروز در کنار سایر ضروریات زندگی قرار گرفته و مختل شدن آن بسیاری از ابعاد دیگر زندگی روزمره را تحت تاثیر قرار می دهد.
وی در ادامه برگزاری انتخابات سالم و آسان را مرهون وجود شبکه پایدار دانست و و بر رفع کمبودهای این حوزه در راستای برگزاری مطلوب انتخابات پیش رو تاکید نمود.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی نیز در این نشست به توسعه شبکه ارتباطی و تامین دیتای نقاط محروم و روستایی استان اشاره کرد و افزود: برای توسعه شبکه ارتباطی و تامین دیتای نقاط محروم و روستایی استان 320کیلومتر توسعه فیبر نوری در استان در حال اجرا می باشد که 24.5 کیلومتر آن در شهرستان خوی است.
قاسم جلیلی نژاد تصریح نمود: زیرساخت های اینترنت پرسرعت در 87 روستای شهرستان خوی در فاز اول اجرا شده و قابل بهره برداری است و 92 روستای دیگر در فاز دوم دارای پیشرفت بیش از 90 درصد می باشد.