نشست خبری فرماندارشهرستان خوی با اصحاب رسانه با موضوع دومین جشنواره ملی شمس و مولانا

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، نشست خبری فرماندارشهرستان خوی با اصحاب رسانه با موضوع دومین جشنواره ملی شمس و مولانا در محل فرمانداری برگزار شد.

سید محمد عابدی در این نشست به  بخش‌های مختلف جشنواره ملی شمس و مولانا اشاره کرد و افزود: موسیقی سنتی و اصیل ایرانی، شعر  و  تایپوگرافی از بخش‌های مختلف این  جشنواره می باشد که بخش تایپوگرافی در 24 تا 28 مرداد ماه در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد، بخش شعر در 24 و 25 مرداد ماه و بخش موسیقی در 28، 27 و 26 مرداد ماه در آرامگاه شمس تبریزی برگزار خواهد شد.

وی در ادامه به تعداد آثار رسیده به جشنواره اشاره کرد و افزود:  مجموعا 1286 اثر در سه بخش جشنواره به دبیرخانه جشنواره  ارسال شده است که در بخش شعر 528 اثر، تایپو گرافی 490 اثر و موسیقی 268 اثر می باشد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی از افتتاح دفتر سازمان همکاری های منطقه ای اکو خبر داد و افزود: این دفتر همزمان با دومین جشنواره ملی شمس و مولانا در شهرستان خوی افتتاح خواهد شد.

فرماندار و رئیس هیئت مدیره تولیت شمس تبریزی در ادامه به دیگر برنامه های جشنواره ملی شمس و مولانا در شهرستان خوی اشاره کرد و افزود: رونمایی از 2 آلبوم موسیقی اصیل ایرانی از خوانندگان و گروه‌های برتر موسیقی کشوری، رونمایی از لباس مخصوص آذربایجانی، برگزاری تورهای گردشگری، برگزاری برنامه موسیقی نقاشی در محوطه آرامگاه و حضور اقوام مختلف کشور در جشنواره با لباس محلی هر استان و اجرای برنامه‌های هنری توسط هنرمندان مختلف در مناطق مختلف شهر از دیگر برنامه های جشنواره ملی شمس و مولانا در شهرستان خوی می باشد.