برگزاری سی و هفتمین جلسه ستاد پیشگیری از کرونا ویروس شهرستان خوی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس شهرستان خوی به ریاست حسین عباسی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی و با حضور اعضای این ستاد برگزار شد.

حسین عباسی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در این جلسه با اشاره به افزایش رعایت دستورالعمل های بهداشتی در میدان دواب اظهار داشت: در ماه های گذشته میدان دواب یکی از کانون های خطر و عامل انتقال ویروس کرونا در سطح شهرستان محسوب می شد اما با تشدید نظارت ها، بازرسی ها، حضور مستمر و دیدار چهره به چهره با مردم در این میدان شاهد افزایش رعایت دستورالعمل های بهداشتی هستیم.

وی در ادامه بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم تاکید نمود و افزود:  به عنوان خادمان مردم نهایت تلاش خود را برای مقابله با ویروس کرونا انجام می دهیم و از مردم می خواهیم طی هفته های پیش رو در خانه بمانند. اگر مردم در خانه نمانند و خود مراقبتی را انجام ندهند قطعا تدابیر مسئولان هم نتیجه لازم را نخواهد داد.

فرماندار و رئیس ستاد پیشگیری از کرونا ویروس شهرستان خوی از کنترل مبادی ورودی و خروجی مراکز پرتجمع خبر داد و افزود: برای قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا در مبادی وردی و خروجی مراکز پرتجمع از جمله بازار سنتی و مراکز تجاری از ورود افراد بدون ماسک جلوگیری خواهد شد.

وی درادامه به ممنوع بودن بودن برگزاری مراسم عروسی و جشن ها در سراسر شهرستان اشاره کرد و افزود: برگزاری مراسم عروسی و جشن ها ممنوع است و تالارها و باغ هایی که اقدام به واگذاری محل کنند پلمپ می شود. مردم از برگزاری عروسی در روستاها نیز خودداری کنند و دهیاران مکلف هستند منع برگزاری را به برگزارکنندگان اعلام کنند. در صورت عدم توجه به توصیه ها، برگزارکنندگان برای حفظ سلامت مردم به دستگاه قضایی معرفی می شوند.

همچنین در این جلسه مقرر گردید مراسم تشییع جنازه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و بصورت محدود و  با حضور بستگان درجه یک متوفی برگزار شود.