آغاز سال تحصیلی جدید و نواختن زنگ مدرسه در دبیرستان دخترانه شاهد ام ابیها با حضور سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان خوی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در دبیرستان دخترانه شاهد ام ابیها با حضور امیر تیموری سرپرست فرمانداری شهرستان خوی و اعضای شورای اداری نواخته شد.

امیر تیموری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی درآئین بازگشایی مدارس اهمیت تعلیم و تربیت اشاره کرد و افزود: تعلیم و تربیت به منظور آگاهی، دانایی و رهایی انسان ها از جهلالت و نادانی است و به باورها و در نهایت رفتار افراد، جهت و سویی سالم و مثبت می دهد.

وی در ادامه با بیان این‌ که تعلیم و تربیت زمینه‌ساز پیشرفت و توسعه جامعه است و این نقش مهم را آموزش و پرورش عهده‌دار است، افزود: کادر تعلیم و تربیت دارای بیشترین نقش در  جامعه است و در صورتی که کادر تعلیم و تربیت ایفاگر نقش صحیح خود باشند شاهد توسعه پایدار خواهیم بود.

سرپرست فرمانداری شهرستان خوی آموزش و کسب مهارت های زندگی و خوب زیستن علاوه بر آموزش علم و دانش برای دانش آموزان در آموزش و پرورش را ضروری عنوان کرد و افزود: کنار آمدن با فشارهای زندگی، داشتن زندگی هدفمند و انعطاف پذیر برای مواجهه با مشکلات زندگی همواره بخشی از واقعیت زندگی انسان بوده است که از ثمرات آموزش مهارت های زندگی در آموزش و پرورش است.

وی در ادامه به ایجاد فضای نشاط و امید در کلاس ها تاکید نمود و افزود: یقینا با داشتن دانش آموز شاد و امیداور خانواده ای سالم  و به تبع آن جامعه ای با نشاط خواهیم داشت.

در حاشیه این مراسم سرپرست فرمانداری و رئیس شورای آموزش و پرورش از نمایشگاه کتاب و نحوه ی اجرای پروتکل‌های بهداشتی در کلاس‌های درس بازدید نمود.