استاندار آذربایجان‌غربی:

خدمات لازم به سرعت به حادثه دیدگان زلزله خوی ارائه شود/ اسکان مهمترین اقدام

خدمات لازم به سرعت به حادثه دیدگان زلزله خوی ارائه شود/ اسکان مهمترین اقدام
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به لزوم ارائه خدمات لازم به صورت سریع به حادثه دیدگان از زلزله امروز /چهارشنبه/ در خوی گفت: زمینه سازی برای اسکان آسیب دیدگان سریع از جمله مهمترین اقداماتی است که باید انجام شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خوی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ محمدصادق معتمدیان پیش از ظهر روز چهارشنبه در جلسه مدیریت بحران شهرستان خوی افزود: در روستاهای خسارت دیده باید به سرعت اردوگاه اسکان اضطراری راه اندازی و اقلام لازم مورد نیاز نیز در اختیار خسارت دیدگان قرار داده شود.

وی با اشاره به لزوم تامین امنیت کامل خسارت دیدگان در روستاها اظهار کرد: در صورت نیاز از ظرفیت بنیاد مسکن بویژه در حوزه ارائه کانکس به خانواده‌هایی که منازل انها آسیب دیده، اقدام شود.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه خسارت‌ها باید تا پیش از فصل سرما جبران شود، ادامه داد: تیم‌های ارزیاب هم باید ارزیابی کامل و سریعی از میزان خسارت‌های وارد شده در این زلزله ارائه دهند.

معتمدیان بر ارائه خدمات رایگان درمانی برای حادثه دیدگان تاکید کرد و یادآور شد: در صورت نیاز، نسبت به تامین دارو، پزشک و پرستار از مرکز استان نیز اقدام لازم انجام شود.

وی گفت: کمک رسانی به خانه‌های با خسارت بیش از 50 درصد در اولویت قرار گیرد.

معتمدیان برقراری کامل ارتباطات در مناطق زلزله زده را مورد تاکید قرار داد و افزود: تیم‌هایی در اولین فرصت ممکن، مستندسازی دقیق از آواربرداری داشته باشند.

به گزارش ایرنا و به نقل از مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زلزله ای به بزرگی 5.4 ریشتر ساعت 3:51 دقیقه بامداد امروز / چهارشنبه / 13 مهرماه در عمق 10 کیلومتری زمین در خوی رخ داد.

طبق گزارش این مرکز، کانون این زمین لرزه هفت کیلومتری خوی، 29 کیلومتری ایواوغلی و 37 کیلومتری تسوج در آذربایجان شرقی بوده است.

در این زمین لرزه 50 واحد مسکونی روستایی به طور کامل تخریب شده و به حدود 450 واحد هم بین 20 تا 50 درصد خسارت وارد شده است.