بهره برداری از ۳.۵ کیلومتر کریدور بزرگراهی غرب کشور در شمال استان قطعه ۵ محور سلماس_ خوی با اعتبار 150 میلیارد ریال با حضور استاندار آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی،  ۳.۵ کیلومتر کریدور بزرگراهی غرب کشور در شمال استان قطعه ۵ محور سلماس_ خوی با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال با حضور استاندار آذربایجان غربی به بهره برداری رسید.

▪️همزمان با هفته حمل‌ونقل، مراسم بهره‌برداری از ٣ کیلومتر و ۵٠٠متر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در شمال آذربایجان‌غربی با حضور استاندار آذربایجان‌غریی، معاون عمرانی استاندار، نماینده مردم شهرستان‌های خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل راه و شهرسازی استان و جمعی از مدیران برگزار شد.

▪️این بخش از کریدور بزرگراهی غرب کشور در شمال استان در قطعه پنجم بزرگراه سلماس_ خوی با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال احداث شده است.

▪️در یکسال گذشته ۴٨ کیلومتراز کریدور بزرگراهی کشور به بهره برداری رسیده و برنامه ریزی ٧۴ کیلومتر از کریدور شده تا پایان خرداد سال آینده به بهره برداری برسد.

▪️باتوجه به شرایط کنونی، توسعه زیرساخت های حمل و نقل در منطقه یکی از کارآمدترین راهکارهای برون رفت از چالش های اقتصادی به شمار می رود.

▪️وجود یک‌هزار مرز مشترک و همجواری آذربایجان غربی با سه کشور؛ این استان را به دروازه اصلی ارتباط ایران با اروپا تبدیل کرده و عمده حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر کشور از طریق پایانه‌های مرزی استان یعنی یک چهارم پایانه‌های مرزی کشور انجام می شود.

▪️در این بین، کریدور بزرگراهی غرب کشور با هدف توسعه شبکه بزرگراهی و‌ ارتقای کیفیت مسیر دسترسی پایانه مرزی بازرگان به بندر امام خمینی(ره) اجرا می شود.