مراسم رونمایی از سیاست ها و برنامه های تحولی آموزش و پرورش در حوزه بهداشت روانی خوی

مراسم رونمایی از سیاست ها و برنامه های تحولی آموزش و پرورش در حوزه بهداشت روانی خوی
سیاست ها و برنامه های تحولی آموزش و پرورش در حوزه بهداشت روانی رونمایی و افتتاح کانون یاریگران زندگی و نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خوی؛ مراسم رونمایی از سیاست ها و برنامه های تحولی آموزش و پرورش برای تأمین بهداشت روانی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانش آموزان و افتتاح کانون یاریگران زندگی و نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار و جمعی از روسای ادارات شهرستان در محل سالن اجتماعات دبیرستان دخترانه شاهد تربیت برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان خوی در این مراسم اظهار داشت: امروز همه خانواده‌ها در معرض تهدید بلای خانمان‌سوز اعتیاد هستند که فراگیری آموزش‌های مرتبط در این زمینه برای آنها لازم است.

سیدجواد ساجدی نژاد گفت: با توجه به اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و انجام کارهای فرهنگی در این زمینه نقش سازمان‌های مردم‌نهاد بسیار حیاتی و تأثیرگذار است.

این مسئول ادامه داد: طرح یاریگران زندگی به مفهوم یاری کردن و یاری رساندن است و در این طرح دانش آموزان به دوستان خود برای پیشگیری از اعتیاد کمک می کند هدف از این طرح، کاهش مصرف مواد مخدر در جامعه و مدارس و افزایش آگاهی دانش‌آموزان است و بهترین شیوه پیشگیری از اعتیاد دانش آموزان، کمک گرفتن از خود آنهاست.

معاون فرماندار خوی در خاتمه گفت: دانش آموزان باید نه گفتن را یاد بگیرند تا در برابر اعتیاد واکسینه شوند و با یک غفلت آینده‌شان نابود نشود.