با حضور رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در خوی

آزادی 5 زندانی جرائم مالی به همت خانوداه شهید رضاپور

آزادی 5 زندانی جرائم مالی به همت خانوداه شهید رضاپور
با کمک‌های خانواده شهید شهریار رضا پور خویی، 5 زندانی جرائم غیر عمد محبوس در زندان مرکزی خوی آزاد شدند و به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خوی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ در این مراسم رئیس کل دادگستری استان  و بنیاد شهید آذربایجان غربی با آزادی 5 زندانی جرائم غیر عمد به همت خانوداه شهید رضاپوراهدای لوح و هدایا از اقدام خداپسندانه این خانواده شهید والامقام تجلیل کردند.


ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در گفتگو با خبرگزاری صدا وسیما خانواده های شهدا را نماد فداکاری و ایثار دانست و گفت : این خانواده های عزیز نه تنها در هشت سال دفاع مقدس بلکه امروز هم در عرصه های مختلف و کارهای نیک ، خیر و دستگیری از نیازمندان پیشقدم هستند.


وی با تقدیر از خانواده شهید رضاپور تصریح کرد : این خانواده عزیز با کمک های مالی و حمایت های معنوی موجبات آزادی 5 زندانی جرایم غیر عمد را فراهم کرد.


رئیس کل دادگستری استان از توسعه فرهنگ آزادی زندانیان جرائم غیر عمد با مشارکت خانوده شهدا و خیران در شهرستان خوی خبر داد و افزود : در هشت ماه گذشته امسال با تلاش و حمایت های خیران و کمک های حوزه قضایی ، مددکاران زندان ، انجمن حمایت از زندانیان و شوراهای حل اختلاف 202 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد در این شهرستان از بند زندان آزاد شده اند.
عتباتی در ادامه از آزادی 21 نفر ازدستگیرشدگان حوادث اخیر با اجرای دستور ویژه رئیس قوه قضائیه در استان هم خبر داد و گفت : در پی پیروزی ملی پوشان در جام جهانی و شادمانی پدید آمده در سراسر کشور با دستور مقام ارشد قضایی کشور 20 نفر از افرادی که در حوادث اخیر در استان دستگیر و مشمول ارفاقات قانونی شده بودند، از زندان آزاد شدند.


وی افزود : کارگروهی در این زمینه در استان تشکیل شده و کسانی که در قضایای اخیر استعداد استفاده از ارفاقات قانونی را داشته باشند در پی این دستور مقام قوه قضائیه آزاد خواهند شد.


عتباتی تصریح کرد : کسانی که در قضایای اخیر مرتکب جنایت شده ، مدافعان امنیت مردم را شهید و مجروح کرده و به اموال عمومی ومردم خسارت وارد کرده باشند مشمول این ارفقات و آزادی ها نخواهند بود.


همچنین با پیشنهاد دادستان عمومی و انقلاب خوی و با حضور و دستور رئیس کل دادگستری استان 25 نفر از زندانیان جرائم سبک زندان مرکزی خوی که 4 ماه از حبس آنها باقیمانده بود در قالب استفاده از مرخصی از زندان آزاد شدند.

بازدید از طرح های اشتغال زندانیان خوی از دیگر برنامه های سفر رئیس کل دادگستری استان به شهرستان خوی بود.