مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌غربی:

زلزله به برخی منازل روستایی خوی خسارت جزیی وارد کرد

زلزله به برخی منازل روستایی خوی خسارت جزیی وارد کرد
مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی با اشاره به وقوع زمین لرزه 5 ریشتری (چهارشنبه شب) در شهرستان خوی گفت: این زلزله، خسارت جزیی به برخی منازل روستاییان در کانون زمین لرزه وارد کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خوی؛ امیرعباس جعفری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این زمین لرزه، چهارشنبه شب در خوی واقع شده و در برخی شهرستان‌های اطراف نیز حس شد که بلافاصله تدابیر لازم برای بررسی میدانی اتخاذ شد.

وی اضافه کرد: با بررسی‌های صورت گرفته از سوی تیم‌های ارزیاب مشخص شد که تلفات و خسارت‌های جانی نداشتیم و خسارت‌های مالی هم جزیی بود.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی ادامه داد: برخی واحدهای مسکونی روستایی در این زمین لرزه ترک‌های جزیی برداشته‌اند.

جعفری با اشاره به لزوم توجه ویژه به موضوع بهسازی و مقاوم سازی مساکن روستایی در مقابله با خسارت‌های زمین لرزه در مناطق مختلف استان گفت: روستاییان آذربایجان غربی می‌توانند از وام‌های بهسازی مساکن روستای بنیاد مسکن جهت ساخت مساکن مقاوم استفاده کنند.

وی افزود: این وام‌ها با مبلغ 200 میلیون تومان، 15 ساله بوده و سود آنها بسیار کم و پنج درصد بوده تا مشکل کمی برای روستاییان ایجاد کند.

به گزارش ایرنا، ساعت 22:28 دیشب، زمین لرزه پنج ریشتری شهرستان خوی را لرزاند؛ این زمین لرزه در عمق 6 کیلومتری واقع شد و فاصله آن تا خوی 10 کیلومتر گزارش شده است.

پس از آن هم، 2 پس لرزه 3.5 و 3.4 ریشتری واقع شده،  کانون این زمین لرزه، شهر ائواوغلی خوی گزارش شده است.