استاندار آذربایجان غربی: مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند/ میزان استفاده از ماسک کاهش داشته است/ دستگاه های اجرایی فضاسازی محرم را جدی بگیرند

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برای کنترل روند بیماری کرونا تصریح کرد: متاسفانه میزان استفاده از ماسک کاهش داشته است. برخی با بی توجهی به الزامات سبب شیوع بیشتری بیماری می شوند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری عصر روز شنبه یکم شهریورماه در جلسه ستاد استانی کرونا ضمن تبریک روز پزشک و تسلیت ایام محرم و صفر، اظهار داشت: متأسفانه در سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به استان دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مسئولان، مدیران و اصحاب رسانه به درستی رعایت نشد.

وی ضمن قدردانی از مجاهدت‌های کادر درمان و شبکه بهداشت، خاطر نشان کرد: سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را مدنظر قرار دهند تا فرهنگ‌سازی در بین عموم صورت گیرد.

وی افزود: متأسفانه موارد بهداشتی توسط مردم نیز رعایت نمی‌شود که زنگ خطری برای افزایش مبتلایان به بیماری کووید۱۹ است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به گفته کارشناسان در ارتباط با ترکیب بیماری آنفولانزا با کووید۱۹ در ماه‌های مهر و آبان، یادآور شد: افزایش مسافرت‌ها به سبب پایان فصل تابستان و عدم رعایت موارد بهداشتی در برخی از مجالس عزا نمود بسیار بدی در ماه‌های آینده خواهد داشت.

شهریاری تصریح کرد: فرمانداران شهرستان‌ها و رؤسای شبکه‌های بهداشت بیش از پیش حساسیت داشته باشند و در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌ها مراتب را اطلاع دهند تا پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

وی با بیان این که استفاده از ماسک به شدت کاهش یافته، تأکید کرد: متأسفانه استفاده از ماسک در ارومیه از ۷۰ به ۲۰ درصد کاهش یافته است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به استفاده از ظرفیت صداوسیما، اصحاب رسانه و هیئات مذهبی در بحث آگاه سازی مردم و اطلاع رسانی، گفت: از عوامل کنکور که برنامه‌ها را به خوبی برگزار کردند نهایت قدردانی را داریم، همچنین انتظار می‌رود مسئولان هیئات در برگزاری مراسم‌ها به رعایت موارد بهداشتی اهتمام بورزند.

وی ضمن انتقاد از ضعف دستگاه‌ها در فضاسازی شهر برای ماه محرم، تشریح کرد: اگر چه کرونا شرایط عادی را تحت‌الشعاع قرار داده ولی از دستگاه‌ها و عموم انتظار می‌رود فضای شهر را عاشورایی کنند، در همین راستا به برخی از دستگاه‌ها تذکر داده شده است.

شهریاری عنوان کرد: متأسفانه ترافیک جمعیت در پارک‌ها نیز افرایش یافته و اجتماعات بیش از پیش صورت می‌گیرد که نشان از عادی انگاری بیماری در بین مردم است.

وی ضمن تبریک هفته دولت، اظهار کرد: برنامه‌ها، افتتاح و کلنگ‌زنی‌های قابل قبولی در این هفته اجرا شده و خواهد شد.

مقام عالی استان با اشاره به سفر وزیر راه و شهرسازی به استان در هفته دولت، افزود: مهم‌ترین مشکل استان کریدور شمال به جنوب است که پایه‌گذاری آن از بازرگان به سمت بنادر جنوبی بود که از سه راهی ایواوغلی تا بوکان اجرا شده که توسط وزیر دستور اجرا از منطقه آزاد ماکو تا سه راهی ایواوغلی نیز صادر شد.

وی با اشاره به توجه ویژه وزیر راه و شهرسازی به بیمارستان‌ها، کمربندی‌ها، جاده‌های روستایی و مساکن مهر در سطح استان، تأکید کرد: مناقصه پروژه عریض سازی جاده تکاب تا چند هفته آتی آغاز و عملیات اجرایی آن تا پایان سال اجرا خواهد شد.

وی همچنین از تغییر نام فرودگاه ارومیه به نام شهید باکری خبر داد و بیان کرد: مراحل مقدماتی این مهم آغاز شده و برای رسیدن به مرحله عمل منتظر دستور هستیم.

شهریاری با بیان این که برگزاری مراسم‌های سوگواری و مذهبی در ماه محرم جنبه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را در خود جای داده، ابراز داشت: خوش‌بختانه علی‌رغم تفاوت‌های قومیتی در استان هیچ حساسیتی در برگزاری برنامه‌های این ماه تاکنون پیش نیامده است و از اهل سنت که برادرانه در کنار اهل تشیع حضور دارند قدردانی می‌کنیم.