استاندار آذربایجان غربی: با وجود تلاشهای خوب انجام گرفته ولی خدمات رسانی به زلزله زدگان هنوز تمام نشده است/ خسارت اماکن روستایی از محل بیمه تا پیش از پایان سال پرداخت می شود

استاندار آذربایجان غربی:

با وجود تلاشهای خوب انجام گرفته ولی خدمات رسانی به زلزله زدگان هنوز تمام نشده است/ خسارت اماکن روستایی از محل بیمه تا پیش از پایان سال پرداخت می شود/ مدیران دستگاه های اجرایی بطور مستمر در مناطق زلزله زده حاضر شوند

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه تلاشهای خوبی برای خدمات رسانی به مناطق زلزله زده از سوی دستگاه های اجرایی انجام گرفته است گفت: مرحله اول امدادرسانی به زلزله زدگان تمام شده و وارد مرحله آواربرواری و بازسازی اماکن خسارت دیده شده ایم.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری در جلسه مدیریت بحران به منظور رسیدگی به مناطق زلزله زده در محل فرمانداری خوی با تقدیر از تلاش نیروهای نظامی و انتظامی در تامین امنیت و همکاری برای امدادرسانی به زلزله زدگان از همراهی صدا و سیما نیز در پوشش خبری تلاشهای صورت گرفته قدردانی کرد و گفت: برخی بداخلاقی هایی که در فضای مجازی در خصوص بی توجهی مسئولین به مناطق زلزله زده توسط افرادی که عادت به سیاه نمایی دارند نباید مانع تلاشهای جهادی دستگاه های خدمات رسان شود.

وی افزود: موظف هستیم تا آخرین مرحله بازسازی و امدادرسانی با تلاش جهادی در کنار مردم باشیم.

شهریاری از بنیاد مسکن و راهداری خواست تا نسبت به تامین ماشین آلات لازم جهت آواربرداری در سریعترین زمان ممکن اقدام نمایند.

استاندار آذربایجان غربی گفت: بازسازی مدارس تخریبی باید در اولویت باشد.

محمدمهدی شهریاری افزود: مسئولین در خصوص تامین دام افرادی که دام هایشان را در زلزله از دست داده اند از طریق اموال تملیکی و ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره) بصورت رایگان اهتمام نمایند.

وی بر توزیع بیشتر لوازم بهداشتی در مناطق زلزله زده، ضد عفونی کردن منازل روستایی جهت پیشگیری از بیماری های مسری، مستند سازی اقدامات،تامین مکان لازم برای نگهداری دام های زنده،توزیع گسترده غذای گرم در بین زلزله زدگان و پرداخت کمک های معیشتی و بلاعوض تاکید نمود.

شهریاری با اشاره به اینکه تمام امکان روستایی در ۲۰ کیلومتر مرز از محل فروش سوخت بیمه شده اند افزود: با پیگیری های انجام گرفته مقرر شده تا پیش از پایان سال خسارت منازل آسیب دیده پرداخت شود.