برگزاری نشست بررسی روند بازسازی مناطق زلزله زده قطور به ریاست رحمانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی و با حضور سرپرست فرمانداری شهرستان خوی، مدیریت بحران استانداری، مدیرکل بنیاد مسکن و دهیاران روند بازسازی مناطق زلزله زده قطور بررسی شد.

 معاون هماهنگی امور  عمرانی استاندار آذربایجان غربی در این جلسه از شتاب گرفتن عملیات بازسازی مناطق زلزله زده قطور خوی خبرداد و گفت: تاکنون ۱۵۲ میلیارد تومان از تسهیلات بازسازی منطقه آزاد سازی و به روستائیان پرداخت شده است.

 رحمانی با تاکید بر ضرورت هماهنگی دستگاههای اجرایی و بنیاد مسکن در تامین مصالح مورد نیاز بازسازی اظهار داشت: با هماهنگی بیشتر بزودی سیمان مورد نیاز منطقه و اهدایی بنیاد مستضعفان هم تامین و بین خسارت دیدگان توزیع می شود.

وی نقش دهیاران را در روند بازسازی بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: با مشارکت و همراهی اهالی منطقه و دهیاران بخش اعظمی از واحد های خسارت دیده تا فصل سرما تکمیل و آماده بهره برداری می شود.

تیموری سرپرست فرمانداری خوی نیز در این نشست بر ضرورت رفع معارض واحدهای مسکونی در حریم راه آهن و خارج از محدوده شهری و روستایی تاکید کرد.

بدلی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان هم در این نشست از پایان آواربرداری بیش از ۹۱ درصد واحدهای مسکونی منطقه خبر داد وگفت: تاکنون برای احداث واحدهای مسکونی منطقه ۳ هزار ۴۴۸ فقره پروانه ساخت صادر شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در بیش از ۵۳ درصد واحدها عملیات آرماتور بندی و ۵۱ درصد عملیات فونداسیون اجرا شده وساخت ۵۲ واحد به پایان رسیده است.

در ادامه این نشست دهیاران مناطق زلزله زده قطور مسائل و مشکلات روستاهای خود را مطرح کردند.