به مناسبت دهه وقف

دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی با فرماندار ویژه خوی

دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی با فرماندار ویژه خوی
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان غربی با فرماندار ویژه شهرستان خوی به مناسبت دهه وقف دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خوی؛ فرماندار ویژه شهرستان خوی پیش از ظهر امروز با تبریک دهه وقف به بررسی کامل نیازهای جامعه و سپس ورود به مشارکت در این موضوع مهم اشاره کرد و همراهی همگان را خواستار شد.          
ذبیح الله کاظمی از فعالیت اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان و همکاری واقفان تشکر کرد و گفت: انجام امور خیر که نیاز مردم و جوانان است باید با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی درست در منطقه تقویت شود.
وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی باید همراه و همگام اوقاف باشند،  گفت:سو استفاده از نیت وقف کنندگان کار درستی نیست لذا تصرفیها توسط دستگاهها تعیین تکلیف شوند وچنانچه دستگاهی نتوانست معوقات خود را پرداخت کند،میتوان به ازای آن در راستای نیت واقف، از دستگاه خدمات گرفت.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان  آذربایجان غربی در ادامه یکی از وظایف مهم این مجموعه را حفظ و نگهداری از موقوفات عنوان کرد و یادآور شد: اجرای دقیق نیات موقوفات یک اصل است.
حجت الاسلام جوانبخت افزایش خدمات اجتماعی را از دیگر اولویت های اوقاف و امور خیریه خواند و گفت: کمک به توسعه اشتغال و رونق تولید در حوزه کشاورزی و دامپروری نیز جزو برنامه‌های اوقاف است.
همه ساله از 27 صفر آغاز و تا 6 ربیع‌الاول به عنوان دهه وقف نامگذاری شده است وقف سنت حسنه‌ای است که به وسیله آن می توان بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف کرد.