بررسی مسائل و مشکلات گازرسانی به بخش های قطور و صفائیه شهرستان خوی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خوی، با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی، نماینده مردم در مجلس، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای، مدیرکل راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی مسائل و مشکلات گازرسانی به بخش های قطور و صفائیه شهرستان خوی مورد بررسی قرار گرفت.

سید محمدعابدی در این جلسه ضمن تبریک نیمه شعبان با اشاره به گازرسانی به بخش های قطور و صفائیه اظهار داشت: عملیات گازرسانی به بخش صفائیه در حال اجرا می باشد و پروژه گازرسانی به بخش قطور نیز در حال پیگیری است.

وی تصریح کرد: امیدواریم با آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به بخش قطور، بهره برداری از جاده خوی- قطور و افتتاح پایانه رازی شاهد شکوفایی بخش قطور و رشد و توسعه شهرستان خوی باشیم.
کبیری نماینده مردم در مجلس  نیز در این جلسه بر هماهنگی دستگاه های اجرایی در گازرسانی به بخش های قطور و صفائیه تاکید و بر رفع موانع انتقال گاز به این بخش ها تاکید نمود.

 شیخی مدیرعامل شرکت گاز استان به رکورد شکنی لوله گذاری  و اشتراک پذیری در سطح استان خبر داد و افزود: در سال گذشته 1615 کیلومتر در سطح استان لوله گذاری شده و اشتراک پذیری به 62080 اشتراک افزایش یافته است.

وی در ادامه به اجرای عملیلات گازرسانی به بخش صفائیه اشاره کرد و افزود: مجوز انتقال گاز نیز به بخش قطور صادر شده است.

شکری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به انتقال گاز به بخش های قطور اظهار داشت: با توجه به وجود حریم راه، راه آهن و رودخانه احداث خط لوله گاز در مسیر خوی- قطور سخت ولی امکان پذیر می باشد و باید اصول ایمنی و فنی در احداث این خط لوله لحاظ گردد.