برگزاری رزمایش شرایط اضطراری در فرودگاه شهدای خوی

برگزاری رزمایش شرایط اضطراری در فرودگاه شهدای خوی
رزمایش شرایط اضطراری با هدف تمرین و ارزیابی توانمندی‌های دستگاه‌های امدادی، نظامی و حفاظتی در سوانح هوایی در فرودگاه شهدای خوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خوی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ این مانور دوسالانه براساس دستورالعمل سازمان جهانی هواپیمایی کشوری با حضور گروههای امدادی، امنیتی و پشتیبانی در محوطه فرودگاه شهدای خوی برگزار شد.

سلجوقی رئیس فرودگاه شهدای خوی گفت : این مانور با هدف تمرین و ارزیابی توانمندیهای دستگاههای امدادی، نظامی و حفاظتی در سوانح هوایی و براساس دستورلعمل سازمان جهانی هواپیمایی برگزار شد.

وی افزود: تمرین هماهنگی بین گروههای امدادی خارج و داخل فرودگاه وآمادگی در مدیریت بحران از دیگر اهداف برگزاری این مانور بود که بخوبی اجرا شد.

سلجوقی تصریح کرد: وقوع سانحه هوایی ، ارزیابی مدت زمان حضور گروههای امدادی در محل سانحه فرضی ، اطفای حریق ،عملیات امداد و نجات و انتقال مصدومان از مهمترین بخشهای سناریوی این مانور بود.

سالم خویی سرپرست معاونت عمرانی فرماندار و دبیر مدیریت بحران شهرستان خوی هم در گفتگو با خبرگزاری صدا وسیما گفت: این مانور با مشارکت 100 نفر از نیروهای امدادی دستگاههای خدمات رسان و امداد و نجات از هلال احمر ، آتش نشانی ، فوریتهای پزشکی، پلیس و سپاه و عوامل فرودگاه با موفقیت برگزارشد و موردارزیابی کارشناسان سازمان هواپیمایی کشور قرار گرفت.