برگزاری همایش هم اندیشی طرح آمایش استان آذربایجان غربی در شهرستان خوی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، همایش هم اندیشی طرح آمایش استان آذربایجان غربی با حضور فرماندار شهرستان خوی، نماینده مردم خوی در مجلس ، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و فرمانداران شمال استان با هدف شناسائی مهمترین ویژگی ها و قابلیت های توسعه شهرستان های شمال استان در محل فرمانداری خوی برگزار گردید.

:small_red_triangle:سیدمحمدعابدی معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان خوی در این همایش با اشاره به توانمندی‌ها و مزایای شهرستان خوی اظهار داشت: صنعت گردشگری، تجارت و لجستیک، معدن، کشاورزی و صنایع فرآوری، صنعت و سلامت از جمله توانمندی‌ها و مزایای مهم شهرستان خوی می باشد.

:small_red_triangle:وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های گردشگری شهرستان خوی اظهار داشت: آرامگاه شمس تبریزی، عبور جاده ابریشم از این شهرستان، گردشگری تجاری و ترانزیت، دارا بودن بیش از 23 فضای تاریخی و گردشگردی ثبت‌ شده در فهرست آثار ملی کشور، حوزه بوم گردی و طبیعت گردی از ظرفیت های گردشگری شهرستان خوی می باشد.

:small_red_triangle:فرماندار شهرستان خوی در ادامه به تبیین ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کشاورزی و دامپروری شهرستان خوی پرداخت و افزود: قطب کشوری زنبور عسل و فرآورده های حاصل از آن با 14 درصد تولید کشور، قطب کشوری تخمه آفتابگردان و کدو با 40 درصد تولید کشور و کلیه حلقه های زنجیره تولید گوشت سفید شامل مرغ اجداد، مرغ مادر، مرغ گوشتی و جوجه کشی و تولید 50 درصد تخم مرغ استان از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کشاورزی و دامپروری شهرستان خوی می باشد.

:small_red_triangle:حضرتی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این همایش با اشاره به اینکه تدوین سند آمایش استان در مراحل نهایی خود قرار دارد، افزود: تدوین سند آمایش استان که از ماه ها پیش شروع شده به مراحل نهایی خود نزدیک شده و بعد از برگزاری چند نشست تخصصی دیگر، جمع بندی و در شورای برنامه ریزی و توسعه استان طرح خواهد شد.

:small_red_triangle:گفتنی است در این جلسه پس از توضیح و ارائه طرح آمایش استان توسط مشاور طرح و بررسی ویژگی ها و قابلیت های توسعه شهرستان های شمال استان ، فرمانداران شهرستان های مربوطه پیشنهادات و برنامه های خود را ارائه دادند