در خوی محقق می شود:

احداث بزرگترین شهرک تولید گوشتِ مرغ شمالغرب

احداث بزرگترین شهرک تولید گوشتِ مرغ شمالغرب
استاندار آذربایجان غربی از احداث بزرگترین شهرک تولید گوشت مرغ شمالغرب ایران با سرمایه گذاری 6 هزار میلیارد تومانی در خوی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خوی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ استاندار آذربایجان غربی در جلسه با سرمایه گذار این طرح و مدیران اقتصادی استان با تاکید بر حمایت دولت از سرمایه گذاران بخش خصوصی گفت : با آغاز بکار شهرک تولید گوشت مرغ در شهرستان خوی آذربایجان غربی به یکی از بزرگترین تولید کنندگان گوشت سفید در ایران تبدیل خواهد شد.

محمد صادق معتمدیان از کاهش مدت زمان روند اداری سرمایه گذاری با آغاز فعالیت مرکز خدمات سرمایه گذاری خبر داد و تصریح کرد : در یک ونیم ماه گذشته 90 درصد کارهای اداری این طرح مهم  از جمله استعلام ها انجام شده است و تا 15 روز آینده با پایان کارهای اداری عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی جذب 25 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری تنها در 3 ماه در تابستان امسال را نشان از عزم جدی دولت در آذربایجان غربی برای جذب سرمایه گذاران دانست و خاطرنشان کرد : تا 5 سال آینده استان  به بهشت سرمایه گذاران بخش خصوصی تبدیل خواهد شد.

عادل نجف زاده نماینده مردم شهرستان خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه امنیت غذایی را یکی از اهداف مهم در اجرای طرحهای اقتصادی عنوان و اضافه کرد : با وجود زیرساخت های حمل و نقل زمینی ، ریلی و هوایی و پایانه مرزی رازی تمام تولیدات شهرک تولید گوشت مرغ به خارج از کشور صادر خواهد شد.

کرمی معاون هماهنگی امور اقتصادی از سرمایه گذاری 6 هزار میلیارد تومانی برای اجرای این طرح خبر داد و افزود : این شهرک 750 هکتاری که ساخت آن 3 سال زمان میبرد در 4 فارم 6 میلیون قطعه مرغ تولید خواهد کرد و با بهره برداری از آن امکان اشتغال برای 2 هزار نفر فراهم خواهد شد.