خودکفایی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی

پرداخت 620 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا برای مددجویان

پرداخت 620 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا برای مددجویان
بیش از 380 میلیارد ریال برای اشتغالزایی و اجرایی طرح‌های خودکفایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان خوی پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خوی؛ سهندی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و بررسی مسایل و مشکلات تسهیلات مددجویان شهرستان خوی با بیان اینکه  620 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا برای مددجویان پرداخت خواهد شد گفت: امسال برای اجرای طرحهای خودکفایی و اشتغالزایی مددجویان قرار است 80 میلیارد ریال تسهیلات برای بیش از 1490 نفر متقاضی مددجوی این نهاد در شهرستان خوی پرداخت شود که از این میزان تسهیلات تاکنون 384 میلیارد ریال جذب و برای 511 نفر مددجو پرداخت شده است.

خانم محمد پوری مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه تسهیلات اشتغالرایی مددجویان این نهاد در شهرستان خوی را در سالجاری 240 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: از این میزان تسهیلات تاکنون 90 میلیارد ریال جذب و برای مددجویان متقاضی پرداخت شده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار ویژه شهرستان خوی  همچنین در ادامه جلسه تاکید کرد: مددجویان اقشاری آسیب پذیر هستند که نیازمند حمایتی ویژه در حوزه بانکی هستند. همه ما می‌دانیم که یکی از اولویت‌های کاری در سیاست‌های نظام و برنامه‌های دولت توانمندسازی این قشر است و این موضوع به معنای پرداخت تسهیلات به قیمت هدر رفت بیت‌المال نیست.

حمید پویا منش در خاتمه افزود: موسسات عامل موظف هستند ضمن تسهیلگری هر چه بیشتر با توجه به مشکلات عدیده این قشر در تامین وثایق و ضمانت‌ها نسبت به تامین مالی طرح‌های اشتغالزا اقدام و از بهره گیری از سیستم‌های نوبت دهی فرسایشی به مددجویان خودداری کنند.