برگزاری جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان خوی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان خوی با حضور فرماندار، مدیر کل ثبت احوال استان و مدیران دستگاه های ذیربط شهرستانی در محل سالن جلسه فرمانداری برگزار گردید.

عابدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در این جلسه با اشاره به خدمات ارزنده ثبت احوال به مردم اظهار داشت : پیشرفت های قابل توجهی در عرصه ثبت وقایع حیاتی و اطلاعات جمعیتی کشور رخ داده است و سازمان ثبت احوال با استفاده از آخرین تکنولوژی های روز اقدام به ثبت تمامی اطلاعات لازم می کند.

وی افزود: این اطلاعات بعنوان یک پایگاه آماری مطمئن در بسیاری از ارگان ها و سازمان های دولتی کاربرد اساسی دارد و اطلاعات جمعیت کشور را با اطمینان و صحت کامل جهت ارائه خدمات در اختیار مردم و نهادهای دولتی و سایر دستگاه های خدمات رسان قرار می دهد.

عابدی در ادامه تصریح کرد: کارت ملی هوشمند نمونه بارز استفاده از تکنولوژی در این سازمان است و هم اکنون خدمات دستگاه های دولتی و سایر ارگان ها وابسته به کارت ملی هوشمند است.

محمد حیرت انگیز مدیر کل ثبت احوال استان نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه ابلاغ سیاست های راهبردی مقام معظم رهبری در خصوص جمعیت و در راستای اجرای آن، شورای راهبردی جمعیت استان تشکیل شده است و در این شورا آمار و اطلاعات مربوط به جمعیت استان مورد بررسی قرار می گیرد.

وی در خصوص اهمیت کارت ملی هوشمند تصریح کرد : تمام خدمات در ارگان های مختلف توسط کارت های ملی هوشمند انجام می گیرد و با اتمام اعتبار کارت های ملی قدیمی در پایان سال 97 ، هم اکنون تمامی بانک ها موظف هستند خدمات خود را با کارت های ملی هوشمند ارائه دهند .

وی افزود : استان آذربایجان غربی در ثبت نام کارت هوشمند ملی با 90 درصد پوشش جمعیتی رتبه نخست کشوری را دارد و در شهرستان خوی نیز از ابتدای طرح صدور کارت ملی هوشمند تا بحال، تعداد 229140 نفر ثبت نام کرده اند که این تعداد 83.5 درصد افراد واجد شرایط ثبت نام را نشان می دهد.

مدیر کل ثبت احوال استان در ادامه با اشاره به آمار ولادت و فوت در مقایسه سال 97 نسبت به سال 96 اظهار داشت : طبق آمار ثبت شده در ثبت احوال استان میزان 6.8 درصد کاهش ولادت و 1.4 درصد افزایش فوت در استان داشتیم و در شهرستان خوی نیز به میزان 1.9 درصد کاهش ولادت و 3.3 درصد افزایش فوت داشتیم.