در ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا مطرح شد؛

در ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا مطرح شد؛

استاندار آذربایجان غربی: محدودیت های گروه ۲ در شهرستانهای اشنویه،‌بوکان‌،تکاب، خوی، سلماس و نقده بمدت یک هفته اجرا می شود/ طرح حفاظت از افراد بالای ۶۰ سال تداوم می یابد/ برگزاری هر گونه مراسم عروسی و عزا ممنوع است/ با دو جنگ اقتصادی و کرونا مواجه هستیم/ پیشگیری، اجرای مصوبات و نظارت بر مصوبات سه رکن اساسی مقابله با کروناست

استاندار آذربایجان غربی از تصویب محدودیت های شغلی گروه ۲ در شش شهرستان دیگر استان خبر داد و گفت: علاوه بر سه شهرستان ماکو، مهاباد و پیرانشهر، شهرستانهای اشنویه، خوی، تکاب، سلماس، نقده و بوکان نیز بمدت یک هفته از روز چهارشنبه مشمول محدودیت های گروه ۲ می شوند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری عصر روز شنبه در هفتاد و هفتمین جلسه ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا با تبریک هفته وحدت و تاکید بر اینکه در دو جنگ اقتصادی و کرونایی هستیم، از تلاش کادر درمان و پرستاری به عنوان سربازان و سرداران خط مقدم مبارزه با کرونا قدردانی کرد و افزود: مردم و مسئولان قدردان تلاشهای شبانه روزی کادر پزشکی و پرستاری هستند و می طلبد با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی در این مبارزه سخت یاریگر پزشکان و پرستاران باشند.

وی افزود: پیشگیری مهمترین اقدامی است که همه موظف به رعایت آن هستند. نظارت بر مصوبات و اجرای دقیق دستورالعمل های دیگر ارکان اصلی مقابله با کروناست که باید در شهرستان ها توسط فرمانداران بطور جد پیگیری شود.

شهریاری با بیان اینکه روند نظارت بر محدودیت ها و دستور العمل های بهداشتی روبه بهبود است گفت: هنوز نظارت ها راضی کننده نیست. مردم در رعایت دستورالعمل های بهتر از قبل مراعات می کنند اما باید توجه داشت اگر حتی یکنفر هم رعایت نکند تلاش همه زیر سوال خواهد رفت.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه اجرای محدودیت های گروه ۲ در شهر ارومیه از ستاد ملی مطالبه شده است ادامه داد: با توجه به اجرای محدودیت های گروه ۲ در ۹ شهرستان انتظار می رود با همراهی مسئولین و اصناف و اقشار مختلف مردم شاهد روند نزولی بیماری کرونا در روزهای آینده باشیم.

شهریاری برگزاری مراسم عروسی و عزا در کل استان را طبق مصوبه ستاد ملی ممنوع اعلام کرد و افزود: اگر در شهر و یا روستایی مراسم عروسی برگزار می شود این قصور از بابت کم کاری فرمانداران و دیگر مسئولان شهرستانی است.

وی بر نظارت بیشتر بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مطب ها و پایانه های مسافری درون شهری تاکید کرد.

رئیس ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا در آذربایجان غربی از تداوم طرح حفاظت از افراد بالای ۶۰ سال با همکاری بسیج، هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی نیز خبر داد.