در ستاد مقابله با کرونا مطرح شد؛

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری عصر روز یکشنبه در نود و یکمین جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا با تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه و سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، از متولیان مقابله با کرونا در بخش های پیشگیری، مقابله،درمان و حمایت قدردانی کرد و افزود: نتایج همکاری و همراهی مردم و مسئولان در اجرای محدودیت های هوشمند را در کاهش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا شاهد هستیم.

وی ادامه داد: فرمانداران باید نسبت به حفظ وضعیت موجود و اجرای دقیق محدودیت ها فعالانه تر عمل کنند.

استاندار آذربایجان غربی گفت: متاسفانه شاهد هستیم که برخی افراد نسبت به استفاده از ماسک کم توجه شده اند و امروز شرایط ایجاب می کند همه ما در قبال کسانی که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند امر به معروف و نهی از منکر داشته باشیم.

شهریاری با اشاره به اینکه هنوز شهرهای پرجمعیت استان در وضعیت نارنجی هستند و این زنگ هشداری جدی است افزود: برای اینکه همه شهرهای استان به شرایط زرد برسند باید در اجرای محدودیت ها جدی بود.

وی در ادامه به موضوع برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی در اواخر این هفته اشاره کرد و گفت: متولیان امر باید در اجرای دقیق دستورالعمل های بهداشتی برای برگزاری آزمون هماهنگی های لازم را اجرایی سازند.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکا یکی از علل کاهش آمار ابتلا و مرگ ناشی از کرونا اجرای مناسب طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی است تصریح کرد: آذربایجان غربی اوایل امسال طرح غربالگری افراد ۶۰ سال به بالا را در محلات مختلف اجرائی کرد و به نوعی مبدل اجرای طرح محله محور بشمار می رود.