نشست هم اندیشی فعالین سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و هنری شهرستان خوی با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی،  نشست  هم اندیشی فعالین سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و هنری شهرستان خوی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ، فرماندار،  مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

 مصطفوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در این نشست اظهار داشت: دشمنان و استکبار جهانی طی سالهای گذشته و از اوایل انقلاب همواره در صدد ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند که خوشبختانه تا بحال با حمایت های مردم از انقلاب اسلامی و رهنمودهای هوشمندانه رهبر معظم انقلاب موفق نشده و همیشه شکست خورده اند و هم اکنون نیز با اعمال تحریم های ظالمانه می خواهند در بین مردم نارضایتی ایجاد کنند که با لطف الهی و پایداری مردم این توطئه نیز در حال خنثی شدن است.

وی در ادامه با بیان اینکه تحقق بخشیدن به شعار سال " رونق تولید " یکی از اهداف و ماموریت های ویژه ما در استانداری می باشد، تصریح کرد: علیرغم مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد ما در استان آذربایجان غربی طبق اطلاعات مرکز آمار ایران شاهد توسعه استان و کاهش نرخ بیکاری هستیم و این نشانگر این است که مسئولان با جدیت شعار سال " رونق تولید " را پی گیری می کنند.

مصطفوی با اشاره به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در اسفند ماه سال جاری برگزار می شود اظهار داشت: یکی دیگر از مأموریت های ویژه ما در مجموعه وزارت کشور برگزاری انتخابات سالم و قانونی با حضور حداکثری مردم پای صندوق های رأی می باشد و در این بین ؛ مشارکت حداکثری، قانونمداری، امانت داری و بی طرفی بعنوان چهار اصل اساسی سرلوحه مسئولان برگزاری انتخابات در استان می باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در ادامه مردم را سرمایه اجتماعی کشور دانسته و تصریح کرد : سرمایه اجتماعی ضامن بقاء و اقتدار ما است و ما باید زمینه را برای مشارکت مردم در جامعه بعنوان یک سرمایه اجتماعی فراهم نموده و در حفظ و نگهداری آن تلاش کنیم .
وی در ادامه پس از استماع سخنان اعضای حاضر به نظرات و سئوالات پاسخ داد.

سید محمد عابدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی نیز در این نشست با اشاره به اهمیت تشکل های مردمی در جوامع اظهار داشت: در تشکل های مردمی همه اقشار جامعه با سلیقه ها و نظرات مختلف در جامعه بروز پیدا کرده و در حوزه ارتباط بین دولت و مردم و حتی ارتباط بین مردم و مردم نقش بسیار مهمی ایفا می کنند.

وی افزود: سیاست های دولت گسترش فعالیت تشکل های مردمی و غیر دولتی است و در چند سال اخیر گام های موثری در این راستا برداشته شده و در شهرستان خوی نیز شاهد افزایش تعداد تشکل ها و نهادهای مردمی هستیم و امید می رود این تشکل ها با توجه به ظرفیت های بالای خود در راستای رشد و توسعه شهرستان خوی نقش موثری ایفا نمایند.

وی در ادامه با اشاره به روند رو به رشد شهرستان خوی  تصریح کرد: امروز شهرستان خوی در حوزه های مختلف به زیرساخت های مناسبی دست یافته و با اتمام و اجرای چندین طرح مهم عمرانی و زیربنایی در مسیر رشد و توسعه قرار گرفته است.