جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا به ریاست ابراهیمی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی

ابراهیمی سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا خواستار مشارکت و همکاری همه جانبه تمامی دستگاه های اجرایی در مقابله با بیماری کرونا شد و گفت:  ضروری است اقدامات پیشگیرانه و رعایت پروتکل های بهداشتی در این زمینه با دقت در جامعه اجرایی شود. 

وی گفت: خطر عادی انگاری شرایط،  ضرورت اقناع سازی جامعه برای انجام واکسیناسیون کووید -19 و رعایت پروتکل های بهداشتی با استفاده از تمام ظرفیت های موجود سازمانها را دو چندان کرده است .

وی افزود : با عنایت به شروع فعالیت آموزش حضوری از 15 فروردین ماه سال جاری در کلیه مراکز آموزشی ( مدارس و موسسات آموزش عالی) مدیران کلیه مدارس و روسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بایستی تمام تمهیدات و برنامه ریز ی های لازم را در خصوص رعایت پروتکل و شیوه نامه  های بهداشتی در تمام مراکز آموزشی انجام داده و اهتمام جدی و نظارت لازم را به عمل آورند. 

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی ادامه افزود :  رسانه ها و بویژه صدا و سیمای مرکز استان و مهاباد  نسبت به اطلاع رسانی عمومی به مردم اقدام نمایند. 

ابراهیمی تصریح کرد: نظر به شروع فعالیت آموزش حضوری در سطح مدارس استان، مدیران مدارس بایستی قبل از شروع فعالیت مدارس در خصوص تامین سرویس ایاب و ذهاب مورد نیاز دانش آموزان اقدام لازم را معمول داشته و اطلاع رسانی لازم به والدین در این خصوص صورت پذیرد و کلیه موسسات آموزش عالی بایستی در خصوص رعایت پروتکل و شیوه نامه های بهداشتی در سطح خوابگاه های دانشجویی، سلف سرویس ها و غذا خوری دانشگاه  ها،  گند زدایی سطوح و... رعایت پروتکل و شیوه نامه بهداشتی در مراکز آموزشی و کارگاهی  برنامه ریزی ، نظارت و اقدام موثر و جدی را معمول دارند.