برگزاری جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خوی با حضور فرماندار و فرماندهی انتظامی استان آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی، فرماندهی انتظامی استان آذربایجان غربی و اعضای این شورا برگزار شد.

:small_red_triangle:سید محمد عابدی فرماندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خوی از کشف 177 کیلوگرم انواع مواد مخدر در 4 ماه نخست سال 98 خبر داد وافزود: در این مدت همچنین تعدادی از معتادان، قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر در سطح شهرستان خوی دستگیر و تحویل مراجع قانونی شده است.

:small_red_triangle:وی در ادامه به برنامه های پیشگیری از مواد مخدر اشاره کرد وافزود: برگزاری 37 مورد کارگاه و کلاس های آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد با حضور بیش از 9 هزار نفر، برپایی 4 نمایشگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی با گروه هدف زنان سرپرست خانوار، برنامه ریزی جهت غنی سازی اوقات فراغت توسط ستاد ساماندهی امورجوانان و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و ورزشی از جمله برنامه های پیشگیری از مواد مخدر در سطح شهرستان خوی می باشد.

:small_red_triangle:سردار خرم نیا فرماندهی انتظامی استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه بر استفاده از ظرفیت خیرین در ایجاد اشتغال برای بهبود یافتگان از اعتیاد تاکید نمود و افزود: توانمندسازی، اشتغال و صیانت از بهبود یافتگان نقش موثری در جهت حضور این افراد در جامعه دارد.

:small_red_triangle:وی در ادامه بر بهره گیری از ظرفیت مراکز دینی و فرهنگی در پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر تاکید نمود.

:small_red_triangle:همچنین در این جلسه کمیته های مقابله با عرضه، فرهنگی و پیشگیری، درمان و حمایت های اجتماعی و بانوان گزارشی از عملکرد خود را در این جلسه ارائه نمودند.