در نشست روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی؛

استاندار آذربایجان غربی: سازمانهای مردم نهاد در مدیریت بیماری کرونا نقش ارزنده ای دارند/ آگاهسازی و اقناع عمومی توسط سمن ها مانع عادی انگاری شرایط کرونا می شود/ مدیران موظف به همکاری و رعایت شان و جایگاه سازمان های مردم نهاد هستند

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به حرکت جهادی صورت گرفته در کنترل بیماری کرونا گفت: بخش عمده ای از وضعیت پایدار بیماری کرونا در استان مرهون تلاش و همکاری سازمان های مردم نهاد و گروه های مردمی و جهادی در اقناع مردمی، کمک های مومنانه و تامین اقلام بهداشتی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری روز پنجشنبه در مراسم روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی که با حضور معاون مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور و نمایندگان برخی تشکل های استانی در استانداری برگزار شد، با تبریک این رویداد به فعالین عرصه سازمان های مردم نهاد تصریح کرد: به همه مدیران ابلاغ شده تا ضمن همکاری شان و جایگاه سازمانهای مردم نهاد را حفظ کنند. اگر مدیری همکاری لازم را نداشت سازمانهای مردم نهاد اطلاع بدهند.

وی مشارکت اجتماعی را مصداق امنیت ملی، نشاط اجتماعی، رضایت عمومی برای حفظ منافع ملی دانست و گفت: با تحقق مشارکت اجتماعی سرفصل های مهمی چون ایمنی جامعه، کاهش خطر پذیری و نشاط اجتماعی تحقق می یابد.

شهریاری با قدردانی از همراهی مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی، این امر را مصداق عینی مشارکت اجتماعی دانست و گفت: مردم و سازمان های مردم برای کنترل بیماری کرونا تلاش های قابل تقدیری در حوزه های تامین اقلام بهداشتی و ضد عفونی کننده، بسته های معیشتی و آگاهسازی عمومی از خود نشان دادند.

استاندار آذربایجان غربی نقش سازمان های مردم نهاد در آگاهسازی اجرای مراسمات ماه محرم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، چیره نشدن باور بی تفاوتی و عادی شدن شرایط کرونایی را بسیار برجسته دانست.