برگزاری جلسه بررسی آخرین وضعیت بازسازی مناطق زلزله زده قطور خوی به ریاست محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری امروز جمعه در جلسه بررسی آخرین وضعیت بازسازی مناطق زلزله زده قطور خوی که با حضور مدیران بانکی و دستگاه های اجرائی در سالن شهید سلیمانی استانداری برگزار شد، با اشاره به گزارش مدیران بانک های عامل تصریح کرد: برخی از بانک ها از برنامه زمانبندی در پرداخت تسهیلات احداث و معیشتی عقب هستند و باید تا اواسط هفته آینده نسبت به اتمام این امر اقدام نمایند.

وی به مدیران بانک های صادرات، کشاورزی، مسکن و ملی دستور داد هر چه سریعتر نسبت به پرداخت تسهیلات بازسازی اقدام نمایند.

شهریاری با تاکید بر اینکه هیچ توجیهی در قبال کم کاری برخی دستگاه های اجرائی در مناطق زلزله زده قابل قبول نیست گفت: مصالح ساختمانی از جمله سیمان و میلگرد باید در دسترس مردم باشد. شایسته نیست مردم زلزله زده برای تامین مصالح بازسازی متحمل هزینه های سنگین حمل و نقل شوند.

استاندار آذربایجان غربی وظیفه بنیاد مسکن را سنگین توصیف کرد و افزود: بنیاد مسکن باید از طریق استان های معین و ستاد مرکزی نسبت به تامین ماشین آلات سنگین برای حمل و نقل مصالح از جمله شن و ماسه اقدام کند.

محمدمهدی شهریاری گفت: هزینه های ساخت هر روز افزایش می یابد و می طلبد دستگاه های اجرایی هر چه سریعتر به تعهدات خود عمل نمایند.

در این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیران بانکی و برخی مدیران دستگاه های اجرائی و فرماندار خوی گزارشاتی از روند بازسازی و مسائل مربوطه ارائه کردند.