برگزاری جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده شهرستان خوی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده به ریاست سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان خوی و با حضور اعضای این کارگروه برگزار شد.

امیر تیموری سرپرست فرمانداری شهرستان خوی در این جلسه به وضعیت منابع آبی شهرستان اشاره کرد و افزود: تنها راه تامین آب شهرستان از طریق منابع زیرزمینی میباشد و این درحالی است که سالانه بیش از 350 میلیون متر مکعب آب از دشت خوی خارج می شود که برای رسیدن به توسعه پایدار و تامین مصرف آب در بخش های مختلف از جمله صنعت و کشاورزی علاوه بر صرفه جویی می توان با احداث سد از خروج آب های سطحی از دشت خوی جلوگیری شود.

وی در ادامه از انجام آزمایشات مختلف بر آب آشامیدنی مورد مصرف شهروندان خبر داد و افزود: آزمایشگاه شرکت آب و فاضلاب  روزانه در 2 نوبت صبح و عصر اقدام به کلرسنجی در سطح شهر میکند و به صورت 6 ماهه منابع (چاه ها و چشمه ها)، مخازن سطح شهر و شبکه آب توسط آزمایشگاه آنالیز شیمیایی میشوند و درصورت داشتن پارامترهای خارج از رنج مجاز بهداشت جهانی از مدار خارج میشود.

سرپرست فرمانداری شهرستان خوی با بیان اینکه 122 روستا در سطح شهرستان تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب میباشند اظهار داشت: ضروری است برای دسترسی مردم به آب آشامیدنی سالم و بهداشتی تمام روستاها تحت پوشش این شرکت قرار گیرند.