برگزاری جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان خوی با حضور فرماندار شهرستان خوی و مدیرکل ثبت واحوال آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان خوی با حضور فرماندار شهرستان خوی، مدیرکل ثبت واحوال آذربایجان غربی و اعضای این شورا برگزار شد.

سیدمحمدعابدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در این جلسه به نقش ثبت احوال در دولت الکترونیک اشاره کرد و افزود: سازمان ثبت احوال با ارائه  "شماره ملی" در قالب کارت شناسایی ملی یکی از مهمترین گام ها را برای تحقق دولت الکترونیک در سالیان گذشته برداشته است و  هم اکنون در راستای تکمیل زیرساخت های لازم برای تحقق دولت الکترونیک در حال اجرای پروژه کارت شناسایی ملی هوشمند با هدف ایجاد امکان شناسایی، اثبات هویت و ارائه خدمات گوناگون به شهروندان در فضای دولت الکترونیک می باشد.

وی در ادامه به انتخابات پیش رو مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود:  در این دوره از انتخابات احراز هویت رای دهندگان به صورت مکانیزه و سیستمی از طریق سامانه جامع انتخابات انجام می شود به این صورت که اطلاعات سجلی هر کدام از افرادی که برای رای دادن به شعب اخذ رای مراجعه می‌کنند با داشتن کد ملی و شناسنامه از بانک اطلاعاتی سازمان ثبت احوال کشور  استعلام  خواهد شد.

حیرت انگیز مدیرکل ثبت واحوال آذربایجان غربی نیز در این جلسه به تاثیر گذاری پایگاه اطلاعاتی ثبت احوال کشور در مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: سازمان ثبت احوال با همکاری مرکز آمار ایران با تولید و انتشار آمارهای جمعیتی  نقش مهمی در توسعه کشور ایفا میکند.

وی در ادامه به آمار ولادت شهرستان خوی  اشاره کرد و افزود: در ۹ ماهه نخست امسال ۴۴۲۶ نوزاد متولد شده که  ۲۲۴۶نفر پسر و ۲۱۸۴ نفر نوزاد دختر میباشد.