آمادگی کامل برای ارائه خدمات به زلزله زدگان خوی وجود دارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خوی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ محمدصادق معتمدیان روز چهارشنبه در گفت وگوی خبری با بیان اینکه مشکلی در ارائه خدمات به زلزله زدگان نداریم، افزود: همکاری بسیار خوبی از سوی نهادهای مسوول در آذربایجان غربی و شهرستان خوی برای تسریع در امداد رسانی و خدمات رسانی وجود دارد و اقدامات لازم نیز صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: علاوه بر خدماتی که به صورت غیرمتمرکز برای حادثه دیدگان از زلزله امروز در خوی ارائه می‌شود، اردوگاه‌های اسکان اضطراری نیز راه اندازی خواهد شد تا زمینه اسکان زلزله زدگانی که منازل آنها آسیب دیده در آنها فراهم شود.

معتمدیان یادآور شد: طبق آخرین آمار، 580 نفر بر اثر زلزله به مراکز درمانی شهرستان‌های خوی، چایپاره و سلماس مراجعه کرده‌اند که از این تعداد، 530 نفر مربوط به شهرستان خوی است.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: اغلب مصدومیت‌ها در این حادثه، جزیی بوده و فقط پنج مورد عمل جراحی بر روی مصدومان صورت گرفته و تعداد کمی نیز در صف عمل جراحی هستند و بقیه افراد به صورت سرپایی مداوا شده یا برای دریافت خدمات درمانی، بستری شده‌اند.

معتمدیان با اشاره به اینکه 580 واحد مسکونی در شهرستان خوی بر اثر این زمین لرزه دچار خسارت بین 10 تا 70 درصد شده‌اند، گفت: تاکنون 50 واحد با بیشترین خسارت در این شهرستان شناسایی شده است.

وی اظهار کرد: 12 روستای بخش مرکزی شهرستان خوی بیشترین تاثیر از زلزله را داشته‌اند.

به گزارش ایرنا و به نقل از مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زلزله ای به بزرگی 5.4 ریشتر ساعت 3:51 دقیقه بامداد امروز / چهارشنبه / 13 مهرماه در عمق 10 کیلومتری زمین در خوی رخ داد.

طبق گزارش این مرکز، کانون این زمین لرزه هفت کیلومتری خوی، 29 کیلومتری ایواوغلی و 37 کیلومتری تسوج در آذربایجان شرقی بوده است.