برگزاری سی و هشتمین جلسه شورای هماهنگی، پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان خوی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، سی و هشتمین جلسه شورای هماهنگی، پیشگیری و مبارزه با کرونا با حضور فرماندار شهرستان خوی، خبرنگاران و اصحاب رسانه و اعضای این شورا برگزار شد.

حسین عباسی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در این جلسه ضمن تبریک ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) به افزایش آمار مبتلایان و بستری ها اشاره کرد و افزود: تعداد بستری ها بخصوص در بخش ICU به شدت افزایش یافته است و با توجه به وضعیت قرمز شهرستان مردم باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمایند.

فرماندار و رئیس شورای هماهنگی، پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان خوی از اعمال محدودیت جدید بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا از تاریخ ۱۴ آبان ماه(روزچهارشنبه) لغایت ۲۴ آبان خبر داد و افزود: علاوه بر محدودیتهای شغلی گروه ۳و۴ محدودیتهای گروه ۲ نیز در شهرستان اعمال خواهد شد.

وی در ادامه برگزاری جشن ها و مراسم عروسی در سطح شهرستان را ممنوع اعلام نمود و افزود: با برگزاری جشن ها و مراسم عروسی برخورد خواهد شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستات خوی از نظارت اکیپ های نامحسوس بازرسی بر نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی در دستگاه های اجرایی خبر داد و افزود: مدیران دستگاه های اجرایی مسئول اجرای دستورالعمل های بهداشتی بر مراجعه کنندگان و کارکنان میباشند و در صورت عدم رعایت این دستورالعمل ها با مدیران متخلف برخورد خواهد شد.

وی تصریح نمود: دستگاه هایی اجرایی موظفند ۵۰ درصد از توان خود را صرف مبارزه با کرونا نمایند.

فرماندار شهرستان خوی در ادامه بر فرهنگ سازی مبارزه با بیماری کرونا توسط اصحاب رسانه در جامعه تاکید نمود.