پروانه ساخت 400 واحد مسکونی زلزله زده در خوی صادر شد

پروانه ساخت 400 واحد مسکونی زلزله زده در خوی صادر شد
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی گفت: پروانه ساخت 400 واحد مسکونی شهری و روستایی شهرستان خوی در کمتر از سه هفته از وقوع زمین لرزه 5.4 ریشتری صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خوی؛ جعفر برزگر روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: صدور پروانه‌های ساخت واحدهای مسکونی که به منظور تسهیل دسترسی روستاییان با استقرار اکیپ‌های کارشناسی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستای مرتضی قلی کندی و سید تاج الدین انجام گرفت، به پایان رسیده است.

وی اضافه کرد: طبق مصوبه ستاد هماهنگی و مدیریت بحران مناطق زلزله زده شهرستان خوی، به محض صدور پروانه‌های ساخت واحدهای مسکونی شهری توسط شهرداری دیزج دیز نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کار بازسازی واحدهای مسکونی در این شهری را آغاز خواهد کرد.

برزگر ادامه داد: با پایان آواربرداری و صدور پروانه‌های ساخت واحدهای مسکونی روستایی، توزیع مصالح ساختمانی و 600 تُن میلگرد تامین شده و فونداسیون 107 واحد مسکونی روستایی نیز به پایان رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی اظهار کرد: با اتمام آواربرداری 620 واحد مسکونی و دامی شهری و روستایی، عملا آواربرداری واحدهای مسکونی احداثی نوع یک در مناطق روستایی به پایان رسیده است.

به گزارش ایرنا، در ارزیابی اولیه واحدهای مسکونی در شعاع 20 کیلومتری کانون اصلی زلزله شهرستان خوی، از اولین ساعات وقوع زلزله به مدت یک هفته، 67 تیم ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با حضور در 54 روستا و 2 شهر خوی و دیزج دیز، پنج هزار و 500 واحد مسکونی را ارزیابی کردند.

بیش از یک هزار و 600 واحد مسکونی در این زمین لرزه دچار خسارت شده یا نیازمند تخریب و بازسازی هستند.