دستورات ویژه استاندار آذربایجان غربی برای مناطق زلزله زده قطور خوی؛

▪️آزاد سازی حساب های بانکی خسارت بیمه اماکن روستایی
▪️پرداخت وام ۳ میلیون تومانی کمک معیشتی برای همه مشمولین
▪️تعیین تکلیف اماکن روستایی زلزله زده احداث شده در خارج از محدوده برای دریافت سریع خدمات حمایتی
▪️استقرار ملزومات احداث واحدهای مسکونی و سیستم بانکی در مناطق زلزله زده
▪️لزوم شناسایی و حمایت جدی از زنان سرپرست خانوار و بانوان سالمند بدون سرپرست
▪️سرعت بخشی به احداث واحدهای مسکونی تخریب شده

استاندار آذربایجان غربی با ابراز نارضایتی از روند احداث واحدهای مسکونی برای زلزله زدگان قطور خوی گفت: اگر چه اقدامات خوبی انجام گرفته اما به هیچ وجه رضایت بخش نیست و گلایه های مردم در خصوص تعلل در روند ساخت واحدهای مسکونی درست است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری امروز جمعه شانزده خرداد به همراه جمعی از مدیران استانی در بازدیدی ۵ ساعته از مناطق زلزله زده قطور خوی ضمن شنیدن درخواست ها و دغدغه های مردم زلزله زده گفت: با وجود تلاشهای انجام گرفته ولی عواملی چون کرونا و تعلل برخی دستگاه های اجرائی از جمله شرکت بیمه، روند بازسازی مناطق زلزله زده مطابق برنامه ریزی ها به پیش نمی رود.

وی با انتقاد از کوتاهی شرکت بیمه در انجام تعهدات مورد توافق تصریح کرد: انتظار داریم شرکت بیمه در اجرای تعهدات خود و پرداخت خسارت درست و کامل به واحدهای مسکونی زلزله زده اهتمام جدی داشته باشد در غیر اینصورت به محاکم قضایی شکایت خواهیم کرد.

وی گفت: مردم مناطق زلزله زده به اندازه کافی دچار سختی و مشکل شده اند و این وظیفه دستگاههای اجرایی مسئول است که دسترسی مردم به ملزومات ساخت واحدهای مسکونی را تسهیل نمایند.

شهریاری به بنیاد مسکن و فرمانداری خوی دستور داد تا هر چه سریعتر در خصوص سرعت بخشی به روند احداث و هماهنگی های بانکی برای پرداخت تسهیلات بازسازی و معیشتی اقدام نمایند.

استاندار آذربایجان غربی همچنین توجه ویژه به زنان سرپرست خانوار و بانوان سالمند بدون سرپرست را خواستار شد و افزود: فرمانداری باید نسبت به شناسایی و معرفی این افراد به نهادهای حمایتی اقدام نماید.